Gdzie znajdę wsparcie w ekspancji na rynek zagraniczny?

Program Go Global.

DZP Go Global

Polska gospodarka rozwija się od prawie 30 lat. W tym czasie wielu polskich przedsiębiorców rozwinęło swoje firmy i zaczęło dostrzegać ograniczenia w dalszym rozwoju. Krajowy rynek się nasycił, a potrzeby i możliwości rozwoju nadal istnieją.

Dostrzegając tę sytuację jako jedna z pierwszych polskich kancelarii opracowaliśmy i wdrożyliśmy program DZP Go Global, który ma na celu pomoc polskim przedsiębiorcom.

Będąc wiodącą polską kancelarią o międzynarodowym zasięgu stworzyliśmy bardzo szeroką sieć powiązań i relacji z zagranicznymi prawnikami i kancelariami.

Z uwagi na to, że w każdej transakcji za granicą muszą uczestniczyć specjaliści znający regulacje obowiązujące w danym państwie, jest to kluczowy aspekt dla powodzenia zagranicznej ekspansji.

artykuły powiązane

Invest in Italy - możliwości dla polskich przedsiębiorców

07.11.2017

7 listopada DZP i Konfederacja Lewiatan zapraszają na spotkanie poświęcone inwestycjom na rynku włoskim. Do udziału zachęcamy wszystkie firmy zainteresowane włoskim rynkiem.

cały tekst

Europejski Kongres Małych i Średnich Przedsiębiorstw

18.10.2017

18-20 października odbędzie się Europejski Kongres Małych i Średnich Przedsiębiorstw. Tatyana Koryakina wystąpi w sesji "Białoruś: Rynek sprzyjający aktywnym przedsiębiorcom"

cały tekst

Spotkanie biznesowe dla przedstawicieli firm budowlanych

11.10.2017

Kancelaria DZP i kancelaria REVERA zapraszają przedstawicieli polskich i białoruskich firm budowlanych na spotkanie biznesowe. Spotkanie odbędzie się 11 października w Mińsku (Białoruś). 

cały tekst

Opportunities and threats for Chinese contractors

12.09.2017

Together with the China Council for the Promotion of International Trade we are pleased to invite you to a business seminar on public procurement in Poland, which will be held on 12 September.

cały tekst

27. Forum Ekonomiczne w Krynicy Zdrój

05.09.2017

W dniach 5-7 września w Krynicy Zdrój odbędzie się kolejna edycja Forum Ekonomicznego. Tak jak w latach ubiegłych, DZP jest Partnerem Forum oraz organizuje i współtworzy kilka paneli.

cały tekst

Kazakhstan - a safe port for business?

01.09.2017

It is one of the favourite destination for Polish firms interested in doing business in Central Asia. However, there are some legal peculiarities that one should know when deciding to operate there.

cały tekst

Wskazówki dot. prowadzenia biznesu w Kazachstanie

17.07.2017

17 lipca wspólnie z Ambasadą Kazachstanu w Polsce oraz kancelarią Unicase z Kazachstanu zapraszamy na śniadanie pt. "Prowadzenie biznesu w Kazachstanie. Praktyczne wskazówki".

cały tekst

Wielton przejmuje niemiecką Grupę Langendorf

23.05.2017

Doradzaliśmy Wielton SA, przy nabyciu łącznie 100% udziałów w niemieckiej spółce Langendorf GmbH. Grupa Langendorf jest producentem naczep i przyczep oraz pojazdów specjalistycznych.

cały tekst

Doing business in Ukraine. Szanse i zagrożenia

19.05.2017

Wraz z Ambasadą Ukrainy w Polsce oraz kancelarią SMD z Ukrainy zapraszamy na "Doing business in Ukraine". Spotkanie kierujemy do firm zainteresowanych inwestycjami na Ukrainie.

cały tekst

Biznes na obcych rynkach: dobry model wsparcia + stabilizacja

16.05.2017

Jeśli chodzi o wsparcie ekspansji zagranicznej przedsiębiorców przez państwo wciąż jesteśmy daleko w tyle za rozwiniętymi krajami zachodnimi - wnioski z debaty na EKG 2017.

cały tekst

To nie wstyd wspierać rodzime firmy

16.05.2017

Uczestnicy sesji poświęconej dyplomacji ekonomicznej na tegorocznym EKG ocenili jakość wsparcia polskich przedsiębiorstw przez władze państwowe i służby dyplomatyczne.

cały tekst

DZP na EKG 2017 | Kolejna udana edycja już za nami

15.05.2017

Tegoroczny Europejski Kongres Gospodarczy był dla DZP bardzo satysfakcjonujący. Uczestniczyliśmy w wielu owocnych dyskusjach zarówno z panelistami, jak i uczestnikami Kongresu.

cały tekst

Państwo wciąż uczy się wspierać biznes

12.05.2017

- Nasze krajowe doświadczenia nadal są niewielkie w zakresie wsparcia państwa dla biznesu - mówi Bartosz Marcinkowski - Partner w Praktyce Prawa Spółek, Fuzji i Przejęć w kancelarii DZP.

cały tekst

IX Europejski Kongres Gospodarczy 2017

10.05.2017

W dniach 10-12 maja odbędzie się IX Europejski Kongres Gospodarczy stanowiący trzydniowy cykl debat i spotkań z udziałem 8000 gości z Polski, krajów europejskich oraz z Azji i Afryki.

cały tekst

Perspektywy współpracy polskich i białoruskich firm przemysłu spożywczego

15.03.2017

15 marca serdecznie zapraszamy na śniadanie biznesowe pt. "Perspektywy współpracy polskich i białoruskich firm przemysłu spożywczego".

cały tekst

DZP intensyfikuje swoją działalność w Londynie

01.02.2017

Do zespołu DZP dołączył David Shasha, który będzie pracował w Londynie, gdzie zajmie się koordynacją współpracy DZP z kancelariami, instytucjami finansowymi oraz innymi firmami z Wielkiej Brytanii.

cały tekst

Perspektywy współpracy polskich i białoruskich firm budowlanych

16.11.2016

16 listopada zapraszamy na śniadanie biznesowe współorganizowane z Ambasadą Republiki Białorusi i KUKE SA - Perspektywy współpracy polskich i białoruskich firm budowlanych.

cały tekst

Cómo instalarse en Polonia contado por los empresarios

02.11.2016

Varios empresarios españoles: Comprometerse con el país y conocer las diferencias culturales, que son más de las que parecen. Son las dos claves principales para expandirse en Polonia.

cały tekst

Jak kupić zagraniczną spółkę lub jej aktywa

29.10.2016

Nabycie zagranicznej spółki może wydawać się procesem niezmiernie skomplikowanym. Z jakimi trudnościami spotykają się na co dzień inwestorzy poszukujący nowych rynków?

cały tekst

Kierunek Wschód: nowe otwarcie. Białoruś szansą dla polskich firm

28.10.2016

Polska chce zwiększyć swoje zaangażowanie we współpracę z Białorusią – takie zapewnienia padały podczas XX Polsko-Białoruskiego Forum Gospodarczego "Dobrosąsiedztwo 2016".

cały tekst

FRSiH: Polskie firmy mięsne gotowe do przejęć zagranicznych

21.10.2016

Robert Niczyporuk podkreślił w debacie "Przemysł mięsny - kluczowe przewagi polskich producentów mięsa i wędlin", że polskie firmy z branży mięsnej gotowe są do akwizycji na zagranicznych rynkach.

cały tekst

Biznes nie zna granic. Jak podbić świat?

30.09.2016

Decyzja o rozpoczęciu działalności za granicą to ważny moment w życiu firmy i – coraz częściej – także konieczność. Poradnik "Praktycy dla praktyków" - "Biznes nie zna granic".

cały tekst

26. Forum Ekonomiczne w Krynicy Zrój

08.08.2016

W dniach 6-8 września w Krynicy Zdrój odbędzie się kolejna edycja Forum Ekonomicznego, tym razem pod hasłem "Europa w obliczu wyzwań – zjednoczeni czy podzieleni?".

cały tekst

USP Zdrowie kupiło polsko-szwedzką Grupę Naturell

18.07.2016

Grupa USP Zdrowie przejęła 100% akcji Grupy Naturell. Byliśmy głównym doradcą i podmiotem koordynującym polsko-szwedzki zespół prawników, doradców podatkowych i finansowych.

cały tekst

Polish companies are willing and able to buy foreign companies

06.07.2016

Poland’s market economy has been developing rapidly over the last 30 years. Many Polish entrepreneurs have developed their businesses to grow from small initiatives to impressive sizes.

cały tekst

DZP | EKG 2016 | Kolejna udana edycja już za nami

30.05.2016

Tegoroczna edycja Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach była dla DZP bardzo satysfakcjonująca. Ponownie mieliśmy okazję współtworzyć wydarzenie istotne dla rozwoju polskiej gospodarki.

cały tekst

VIII Europejski Kongres Gospodarczy w Katowicach

18.05.2016

W dniach 18-20 maja odbędzie się VIII Europejski Kongres Gospodarczy w Katowicach, trzydniowy cykl debat i spotkań z udziałem gości z Polski, krajów Europy oraz z Azji i Afryki.

cały tekst

DZP dołączyło do Polsko-Ukraińskiej Izby Gospodarczej

16.03.2016

DZP zostało członkiem Polsko-Ukraińskiej Izby Gospodarczej. PUIG jest jedną z najstarszych bilateralnych izb gospodarczych w Polsce, działającą od ponad 20 lat.

cały tekst

Konferencja Programowa Izby Domów Maklerskich

04.03.2016

W dniach 4-6 marca odbędzie się 16. edycja Konferencji Programowej Izby Domów Maklerskich, której tematem przewodnim będzie "Rynek kapitałowy dla rozwoju polskiej gospodarki".

cały tekst

Co od lutego, gdy wygaśnie Safe Harbor

19.01.2016

31 stycznia kończy się okres przejściowy po upadku w październiku ub. r. programu Safe Harbor, który umożliwiał firmom przekazywanie danych osobowych z UE do odbiorców w USA.

cały tekst

Legal Week 2015: The search for stability

28.11.2015

Although the Central and Eastern Europe region is still suffering from instability, several countries have seen improved economic performance, Dominic Carman reports.

cały tekst

Wielton przejmuje francuskiego potentata

22.05.2015

Doradzaliśmy spółce Wielton SA, największemu w Polsce i wiodącemu europejskiemu producentowi naczep i przyczep, przy zakupie 65,31% akcji lidera francuskiego rynku naczep, firmy Fruehauf.

cały tekst