Co słychać w DZP?

Nasze aktualne projekty.

DZP doradza Toyocie przy nowych inwestycjach w Polsce

21.10.2016

20 października koncern Toyota ogłosił decyzję o realizacji w Polsce dwóch nowych inwestycji - uruchomieniu produkcji skrzyń biegów do samochodów hybrydowych w fabryce w Wałbrzychu oraz nowej generacji silników benzynowych w zakładzie w Jelczu-Laskowicach. Łączna wartość tej inwestycji to ok. 650 mln PLN. DZP doradza koncernowi w procesie pozyskania pomocy publicznej dla tych inwestycji w postaci wsparcia finansowego zaoferowanego przez Ministra Rozwoju i Finansów w ramach Programu wspierania inwestycji o istotnym znaczeniu dla gospodarki polskiej na lata 2011 - 2020, jak również z tytułu lokalizacji projektów na terenie Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej "INVEST-PARK".

Doradzamy Toyocie od początku procesu - zaczęliśmy od zawarcia z Ministrem Rozwoju wstępnego listu intencyjnego, a następnie sporządziliśmy aplikację do Polskiej Agencji Informacji i Inwestycji Zagranicznych i Ministerstwa Rozwoju oraz Wałbrzyskiej SSE. Ze strony DZP projekt prowadzi Agata Kudelska z Praktyki Infrastruktury i Energetyki.

Dzięki profesjonalizmowi i zaangażowaniu naszych partnerów w Toyocie oraz wieloletniemu doświadczeniu DZP przy realizacji podobnych projektów, możliwe było przygotowanie i złożenie aplikacji dotyczących pomocy publicznej w rekordowo krótkim czasie - niespełna 2 miesięcy.

DZP od wielu lat jest doradcą prawnym Toyoty w zakresie wszelkich aspektów jej działalności, w tym w zakresie prawa korporacyjnego oraz prawa pracy. DZP wspiera również Toyotę w zakresie pomocy publicznej, w tym w szczególności, w zakresie prowadzenia działalności na terenie SSE oraz pozyskiwania innych form wsparcia w związku z realizowanymi projektami inwestycyjnymi.

Bądź na bieżąco z DZP