Inwestycja Go Global?

Fundusz Ekspansji Zagranicznej FIZ AN wraz z Rainbow Tours zainwestują w rozbudowę sieci hoteli White Olive w Grecji

Fundusz Ekspansji Zagranicznej FIZ AN podpisuje umowę z Rainbow Tours na rozbudowę sieci hoteli White Olive w Grecji

13.02.2019

Prawnicy DZP wspierali Fundusz Ekspansji Zagranicznej FIZ AN, zarządzany przez PFR TFI S.A., przy negocjacjach i zawarciu umowy inwestycyjnej ze spółką Rainbow Tours S.A. dotyczącej wspólnej inwestycji w spółkę zależną Rainbow Tours S.A. zarządzającą obiektami hotelowymi w Grecji.

Fundusz Ekspansji Zagranicznej zainwestuje w grecką spółkę White Olive A.E. kwotę 9 mln EUR, z możliwością zwiększenia kwoty inwestycji Funduszu do 12,5 mln EUR, w zamian za co obejmie akcje reprezentujące do 49,9% kapitału zakładowego White Olive A.E. Zainwestowane środki zostaną przeznaczone na rozbudowę sieci hoteli White Olive w Grecji.

Jest to kolejna wspólna inwestycja Funduszu Ekspansji Zagranicznej oraz polskiego przedsiębiorcy rozszerzającego działalność poza granice Polski.

Sprawę prowadzili Bartosz Marcinkowski, Partner oraz szef projektu Go Global w DZP, Maciej Ciszkiewicz, Senior Associate oraz Michał Kucharski, Associate, z Praktyki Prawa Spółek, Fuzji i Przejęć, jak również Joanna Wierzejska, Partner z Praktyki Podatkowej.

Bądź na bieżąco z DZP