Co słychać w DZP?

Nasze aktualne projekty.

DZP doradcą Aldesa przy projekcie budowy odcinka S19 w ramach szlaku Via Carpatia

18.12.2020

Autorzy:
Katarzyna Kuźma
Michał Wojciechowski
Michał Gajdek

Kancelaria DZP doradzała zwycięskiemu konsorcjum firm Aldesa Construcciones Polska sp. z o.o. oraz Aldesa Construcciones S.A. w toku postępowania prowadzonego przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA) na projekt i budowę południowej obwodnicy Białegostoku na odcinku Księżyno – Białystok Południe wraz z modernizacją odcinka DK 65 w stronę Grabówki, w ramach szlaku S19 Via Carpatia.

Aldesa wybuduje do końca sierpnia 2024 roku 8-kilometrowy fragment S19 na odcinku Białystok Księżyno-Białystok Południe oraz zmodernizuje 13-kilometrowy odcinek DK 65 w stronę Grabówki. Projekt obejmuje również budowę węzła drogowego Białystok Południe, a także 24 różne obiekty inżynierskie, w tym 14 przejść dla zwierząt. Prace budowlane mają rozpocząć się w 2022 r.

9 grudnia 2020 r., w obecności on-line ministra infrastruktury Andrzeja Adamczyka, przedstawiciele zwycięskiego konsorcjum podpisali z GDDKiA umowę, której wartość to 456,14 mln zł.

„To kolejny odcinek S19, stanowiący część międzynarodowej trasy Via Carpatia, który będzie realizował nasz klient. Via Carpatia jest szlakiem o strategicznym znaczeniu, zarówno krajowym jak i międzynarodowym – stworzy połączenie nie tylko pomiędzy Polską Wschodnią, ale także z Litwą, Słowacją, Węgrami, Rumunią, Bułgarią i Grecją. Mieliśmy przyjemność doradzania konsorcjum w przetargu.” – komentuje Michał Wojciechowski w Praktyce Infrastruktury i Energetyki.

Z ramienia DZP klientowi doradzał zespół prawników Praktyki Infrastruktury i Energetyki: Katarzyna Kuźma, Partner, Michał Wojciechowski, Senior Associate oraz Michał Gajdek, Associate.

Bądź na bieżąco z DZP