Co słychać w DZP?

Nasze aktualne projekty.

DZP doradzało Pall-Ex International Limited przy wykupie udziałów Pallex 24 sp. z o.o.

04.11.2021

Kancelaria DZP doradzała Pall-Ex International Limited, wspólnikowi Pallex 24 sp. z o.o., w zakupie udziałów tej spółki od jej pozostałych wspólników, Axell Logistics sp. z o.o. oraz Przedsiębiorstwa Przewozu Towarów PKS Gdańsk-Oliwa S.A.

Pall-Ex to paneuropejski dystrybutor ładunków paletowych. Firma powstała 25 lat temu w Wielkiej Brytanii, swoim zasięgiem obejmuje dziś także Włochy, Hiszpanię, Portugalię, Francję, Rumunię oraz kraje Beneluksu. Dzięki wykupowi udziałów w polskiej spółce Pallex24, Pall-Ex umocni swoją pozycję również na polskim rynku.

Wspieraliśmy klienta zarówno na gruncie prawnym jak i podatkowym, doradzając w negocjacjach między wspólnikami na wszystkich etapach transakcji, aż do zawarcia i wykonania umowy nabycia udziałów i dokumentacji towarzyszącej.

Z ramienia DZP klientowi doradzał zespół koordynowany przez Bartosza Marcinkowskiego, Partnera oraz Macieja Ciszkiewicza, Senior Associate z Praktyki Prawa Spółek, Fuzji i Przejęć. Doradztwo podatkowe świadczyli Joanna Wierzejska, Partner oraz Tomasz Leszczewski, Senior Tax Manager z Praktyki Podatkowej.

Bądź na bieżąco z DZP