Tomasz Leszczewski

Tax Manager

vcard +48 22 557 86 38     tomasz.leszczewski@dzp.pl
  • Posiada kilkuletnie doświadczenie w doradztwie podatkowym w zakresie podatków pośrednich i bezpośrednich dla podmiotów z różnych branż w tym m.in. sektora energetycznego, finansowego, chemicznego i farmaceutycznego.
  • Specjalizuje się w podatkowych aspektach transakcji restrukturyzacyjnych, postępowaniach karnoskarbowych i bieżącym doradztwie podatkowym i prawnym.
  • Brał udział w projektach mających na celu zwrot nadpłaconych podatków i wykazywanie niezgodności krajowych przepisów podatkowych z regulacjami wspólnotowymi oraz projektach obejmujących doradztwo regulacyjne w zakresie przepisów prawa podatkowego dla przemysłu tytoniowego i spirytusowego.
  • Członek Krajowej Izby Doradców Podatkowych.
  • Członek Okręgowej Izby Adwokackiej.

Praktyka


Specjalizacje


artykuły powiązane

DZP doradza Kiwa Inspecta Holding Polska przy transakcji nabycia Agro Quality Support Polska

DZP doradza | 16.04.2019

Doradztwo DZP obejmowało kompleksową obsługę prawno-podatkową transakcji, w tym przeprowadzenie badania due diligence, przygotowanie i negocjowanie dokumentacji transakcyjnej oraz finalizowanie zakupu.

cały tekst

VECTOR tworzy innowacyjne rozwiązania z globalnym koncernem medialnym

DZP doradza | 02.10.2018

Celem podjętej przez strony współpracy ma być tworzenie innowacyjnych rozwiązań umożliwiających dalszy rozwój technologii i infrastruktury szerokopasmowej.

cały tekst

Postępowanie karno-skarbowe w mojej firmie

Konferencja | 13.06.2018

13 czerwca 2018 r. zapraszamy do siedziby naszej kancelarii na śniadanie podatkowe pt.: "Postępowanie karno-skarbowe w mojej firmie". Spotkanie poprowadzą eksperci z Praktyki Podatkowej i Prawa Karnego.

cały tekst

Przełomowy wyrok w sprawie odmowy wydania indywidualnej interpretacji prawa podatkowego

DZP doradza | 19.04.2018

Sprawę prowadzili Artur Nowak i Tomasz Leszczewski z naszej Praktyki Podatkowej, specjalizujący się m.in. w postępowaniach podatkowych i sądowoadministracyjnych.

cały tekst

International Comparative Legal Guide: Corporate Tax 2018

Publikacja | 17.01.2018

We are pleased to inform that the International Comparative Legal Guide to Corporate Tax has been published. The Polish chapter was written by Joanna Wierzejska and Tomasz Leszczewski. 

cały tekst

Warsztaty "DZP ITEO Knowledge Session"

Konferencja | 29.06.2017

29 czerwca zapraszamy na warsztaty "DZP ITEO Knowledge Session", organizowane w ramach projektu DZP Future. Nasi eksperci opowiedzą o kluczowych aspektach prawnych rozwoju biznesu.

cały tekst

Problematyka opodatkowania nieruchomości energetycznych

Konferencja | 12.09.2016

W dniach 12-13 września odbędą się warsztaty poświęcone problematyce opodatkowania nieruchomości energetycznych, związanej z nowelizacją ustawy o podatkach i opłatach lokalnych.

cały tekst

Podatkowa grupa kapitałowa po raz pierwszy kompleksowo opisana

Aktualność | 11.02.2015

Właśnie ukazała się publikacja przygotowana przez ekspertów Praktyki Podatkowej pt. "Podatkowa grupa kapitałowa". Autorami są eksperci naszej kancelarii.

cały tekst

Nie różnicujmy funduszy ze względu na kraj

Publikacja | 25.06.2012

W wyroku z 10 maja 2012 r. w połączonych sprawach od C-338/11 do C-347/11 Trybunał Sprawiedliwości UE stwierdził, że swoboda przepływu kapitału sprzeciwia się opodatkowaniu podatkiem u źródła dywidend wypłacanych przez spółki krajowe funduszom inwestycyjnym będącym rezydentami innych państw, w sytuacji gdy takie wypłaty dokonywane na rzecz funduszy krajowych są z tego podatku zwolnione.

cały tekst