Co słychać w DZP?

Nasze aktualne projekty.

DZP wspiera Re Alloys w inwestycji w energetykę odnawialną

28.02.2023

DZP doradzało spółce Re Alloys, jedynemu w Polsce i jednemu z największych w Europie producentów żelazostopów, przy nabyciu projektu farmy wiatrowej o mocy 35 MW od Martifer Renewables oraz przy przygotowaniu i zawarciu szeregu kluczowych umów dla realizacji inwestycji.

Farma wiatrowa, która powstaje w miejscowości Dzwola w województwie lubelskim, ma zostać uruchomiona w II połowie 2024 roku, a produkowana przez nią energia będzie w pełni wykorzystywana przez Re Alloys, spółkę należącą do grupy kapitałowej Luma Holding. Inwestycja ta wpisuje się w długoterminową strategię spółki, której celem jest całkowite pokrycie potrzeb energetycznych spółki z odnawialnych źródeł energii i osiągnięcie zeroemisyjności.

Nasze doradztwo w procesie zakupu projektu farmy wiatrowej od Martifer Renewables, spółki z portugalskiej grupy Martifer, obejmowało wszystkie etapy transakcji. Wspieraliśmy również klienta przy zawarciu umów z dostawcą turbin, grupą Nordex, jednym z największych na świecie producentów turbin wiatrowych. Doradzaliśmy także w zakresie umowy na wykonanie robót budowlanych i projektowych (balance of plant, BoP) oraz długoterminowej umowy sprzedaży energii, Coporate Power Purchase Agreement (cPPA), która umożliwi Re Alloys optymalizację kosztów zakupu energii a FW Dzwola zapewni długoterminowo gwarancję przychodów.

Klientowi doradzał zespół kierowany przez Rafała Hajduka, Partnera z Praktyki Infrastruktury i Energetyki, w skład którego wchodzili: Małgorzata Wężyk, Senior Associate, Michał Pytkowski, Associate, Tomasz Darowski, Partner, Beata Cieszyńska, Counsel oraz Joanna Wierzejska, Partner z Praktyki Podatkowej.

Bądź na bieżąco z DZP