Co słychać w DZP?

Nasze aktualne projekty.

DZP doradcą Enea Nowa Energia przy zakupie projektu farmy wiatrowej Bejsce

12.09.2023

Enea Nowa Energia z Grupy Enea, przy wsparciu DZP, nabyła od szwedzkiej spółki OX2 Holding Poland 100% udziałów w spółce Farma Wiatrowa Bejsce, która jest właścicielem projektu wiatrowego o mocy 19,8 MW położonego w województwie świętokrzyskim. Wartość transakcji przekracza 57 milionów EUR.

Złożona z 6 turbin instalacja rozpocznie prace w drugiej połowie 2025 r. Projekt farmy wiatrowej został przygotowany przez firmę OX2, a za budowę odpowiedzialna będzie spółka zależna tego dewelopera instalacji OZE. Inwestycja wpisuje się w Strategię Rozwoju Grupy Enea, jednego z największych koncernów energetycznych w Polsce, zakładającą dynamiczny rozwój odnawialnych źródeł energii.

Pozyskanie farmy wiatrowej Bejsce, to już kolejny w ostatnich tygodniach projekt OZE rozwijany przez Grupę Enea. Zgodnie z zapowiedziami rozpoczęliśmy proces dynamicznego zwiększania naszego potencjału wytwórczego w oparciu o źródła OZE, zarówno w fotowoltaice, jak i wietrze. Jest to nasz wkład w transformację sektora energetycznego, a spółki celowe Grupy realizują kolejne projekty na dodatkowe kilkaset MW zielonej energii – powiedział Paweł Majewski, prezes zarządu Enea S.A.

Farma wiatrowa Bejsce, która niebawem powiększy aktywa Enei Nowa Energia, to kolejna inwestycja wspierająca cel dynamicznego rozwoju wytwarzania energii elektrycznej w Grupie Enea ze źródeł odnawialnych – podkreśla Wojciech Gąsowski, wiceprezes ds. Rozwoju Enei Nowa Energia, p.o. prezesa zarządu spółki.

Szacowana roczna produkcja energii elektrycznej z farmy ma wynieść ok. 65 GWh, co pozwoli na zaopatrzenie około 20 tysięcy gospodarstw domowych.

Klientowi doradzał zespół kierowany przez Rafała Hajduka, Partnera z Praktyki Infrastruktury i Energetyki, w skład którego wchodzili: Paweł Karasiński, Senior Associate, Małgorzata Wężyk, Senior Associate, Michał Pytkowski, Associate, Karina Krzoska, Associate oraz Tymon Grabarczyk, Associate.

Bądź na bieżąco z DZP