Co słychać w DZP?

Nasze aktualne projekty.

DZP doradza Enea Wytwarzanie przy budowie największego w Europie bloku energetycznego

01.02.2013

Kancelaria Domański Zakrzewski Palinka doradza Enea Wytwarzanie S.A. przy realizacji najnowocześniejszego w Europie bloku energetycznego o mocy 1075 MW brutto. Blok opalany węglem kamiennym powstaje w Świerżach Górnych k. Kozienic, a inwestycja jest warta 6,4 mld PLN.

Doradztwo DZP obejmuje pomoc dla inwestora we wszelkich aspektach prawnych procesu budowlanego, w tym w zakresie prawa cywilnego, prawa zamówień publicznych i prawa ochrony środowiska. Projekt jest realizowany przez zespół, którego pracami kierują Tomasz Darowski i Małgorzata Wężyk, eksperci z Praktyki Infrastruktury i Energetyki.

"To kolejny sukces naszej Praktyki, która dynamicznie rozwija swoje portfolio projektów infrastrukturalnych" – komentuje Marcin Krakowiak, Szef Praktyki Infrastruktury i Energetyki kancelarii DZP. "Doradztwo dla Enea Wytwarzanie wzbogaca nasze doświadczenie o kolejny największy projekt z branży energetycznej".

Projekt ma strategiczne znaczenie zarówno dla polskiej energetyki, jak i Grupy Enea. Po zakończeniu budowy znacząco wzrośnie bowiem udział grupy Enea w polskim rynku produkcji energii. Wykonawcą inwestycji jest konsorcjum firm Polimex – Mostostal S.A. oraz Hitachi Power Europe GmbH. Zakończenie budowy planowane jest już w II kwartale 2017 roku.

Bądź na bieżąco z DZP