Co słychać w DZP?

Nasze aktualne projekty.

Wielton przejmuje niemiecką Grupę Langendorf

24.05.2017

Doradzaliśmy Wielton SA, największemu w Polsce i jednemu z trzech największych europejskich producentów naczep i przyczep, przy nabyciu łącznie 100% udziałów w niemieckiej spółce Langendorf GmbH. Grupa Langendorf jest producentem naczep i przyczep oraz pojazdów specjalistycznych m.in. do przewozu szkła. Prowadzi działalność na terenie Niemiec i posiada sieć serwisową w całej Europie.

Byliśmy doradcą prawnym Wielton w zakresie wszelkich aspektów prawa polskiego. Negocjowaliśmy również dokumentację transakcyjną i koordynowaliśmy działania niemieckiego doradcy prawnego – kancelarii prawniczej Luther.

Nabycie udziałów w Langendorf pozwoli Wielton na poszerzenie oferty Grupy, zwiększenie przychodów, a także wejście na bardzo ważny rynek - niemiecki. W 2015 r. Wielton przejął konkurentów branżowych z Francji i Włoch, co umocniło jego pozycję jako jednego z czołowych europejskich producentów naczep.

Z ramienia DZP klientowi doradzali Robert Niczyporuk, Przemysław Furmaga i Adam Pawlisz z Praktyki Prawa Spółek Fuzji i Przejęć.

Bądź na bieżąco z DZP