Kiedy i gdzie mogę poznać mojego doradcę?

Uczestniczymy w wielu konferencjach. Spotkajmy się tam.

Webinarium: Powrót do business as usual po kryzysie

16.06.2020

Autorzy:

Dr Anna Hlebicka-Józefowicz
Julia Besz
Salwador Milczanowski

Praktyka:

Life Sciences

Specjalizacje:

Compliance

16 czerwca 2020 r. w godz. 11:00 - 12:30 zapraszamy na kolejne webinarium organizowane we współpracy DZP z Wałbrzyską Specjalną Strefą Ekonomiczną "INVEST-PARK".

Tematem spotkania online będzie: „Powrót do business as usual po kryzysie”. 

Zaradzenie obecnej sytuacji związanej z przestojem działań w organizacji jest także jednym z wyzwań dla obszaru compliance. Zapowiedzi rządu sugerują, że będzie następowało stopniowe znoszenie ograniczeń, które dziś paraliżują pracę całych zespołów w wielu firmach. Dostosowywanie się do kolejnych etapów „odmrażania gospodarki” pozwoli przywrócić do pracy część pracowników, co jednak generuje wyzwania w zakresie dostosowania organizacji do szybko zmieniających się przepisów. Ponadto znoszenie ograniczeń wcale nie zmniejsza równoległego ryzyka zakażenia COVID-19 wśród pracowników, które może wystąpić na każdym etapie powrotu do stanu sprzed epidemii.

Czy będzie to business as usual ? Rzeczywistość po zniesieniu stanu zagrożenia epidemicznego pewnie jeszcze długo nie będzie taka, jak kiedyś. Efektywne programy compliance dają organizacji tę przewagę, że pomagają adaptować się do nowego otoczenia biznesu w możliwie najbezpieczniejszy sposób. Ważne jest stworzenie planu działań, które pomogą odpowiedzieć na wyzwania, z jakimi firmy będą mierzyć się w trakcie „powrotu do normalności”. Będą to z pewnością ryzyka na gruncie prawa pracy, ryzyko inspekcji w organizacji czy dezaktualizacja regulacji wewnętrznych i konieczność dostosowania standardów etycznych i compliance do nowego otoczenia regulacyjnego i biznesowego

Webinar poprowadzą: dr Anna Hlebicka-Józefowicz, Associate, Salwador Milczanowski, Counsel oraz Julia Besz, Associatez Praktyki Life Sciences.

Agenda merytoryczna:

  • "Odmrażanie gospodarki”: zapowiedzi rządu, a wyzwania regulacyjne na każdym etapie znoszenia ograniczeń.
  • Business continuity wobec stałego ryzyka zakażenia COVID-19: co powinien obejmować dobry plan działań?
  • Rola lidera: jak wykazać należytą staranność i ograniczyć osobistą odpowiedzialność kadry zarządzającej?
  • Wyzwania dla zgodności: System compliance w dobie pandemii i po kryzysie.

Udział w webinarium jest bezpłatny.

Rejestracja na spotkanie możliwa jest po kliknięciu w link.

Bądź na bieżąco z DZP