Kiedy i gdzie mogę poznać mojego doradcę?

Uczestniczymy w wielu konferencjach. Spotkajmy się tam.

Webinarium: Nowe Prawo zamówień publicznych: Zamówienia in-house – nowe przepisy i aktualne orzecznictwo

21.01.2021

Autorzy:
Katarzyna Kuźma
Dr Wojciech Hartung

21 stycznia o godzinie 10:00 zapraszamy na webinarium pt. „Nowe Prawo zamówień publicznych: Zamówienia in-house – nowe przepisy i aktualne orzecznictwo”, które poprowadzą eksperci z zespołu zamówień publicznych DZP: Katarzyna Kuźma oraz Wojciech Hartung.

1 stycznia 2021 r. weszła w życie nowa ustawa Prawo zamówień publicznych, która wprowadza kilka istotnych zmian dotyczących zamówień z wolnej ręki typu in-house. odczas webinarium nasi eksperci opowiedzą o tym co zmienia się w nowych regulacjach i jaki będzie to miało wpływ na  udzielanie tego typu zamówień. Omówią również najnowsze orzecznictwo unijne i krajowe dot. zamówień in-house.

Podczas webinarium przedstawione zostaną najistotniejsze zagadnienia dotyczące zamówień typu in-house w nowej ustawie Prawo zamówień publicznych, tj. m.in.:

  • kiedy możliwe jest udzielenie zamówienia z wolnej ręki typu in-house? – znaczenie analizy potrzeb i wymagań oraz zasady efektywności,
  • sprawowanie kontroli lub wspólne sprawowanie kontroli nad podmiotem, który ma otrzymać zamówienie z wolnej ręki (in-house), porozumienia międzygminne,
  • wymóg 90 % działalności realizowanej w ramach działalności powierzonej i (pozorna) reorganizacja działalności,
  • zakaz podzlecania części zamówienia, która dotyczy głównego przedmiotu zamówienia,
  • spełnianie warunków in-house przez cały okres umowy,
  • efektywna kontrola i możliwość zaskarżenia zamówień udzielonych z wolnej ręki typu in-house

 

Spotkanie jest skierowane do wykonawców w postępowaniach o zamówienie publiczne.

Data: 21 stycznia 2021 r., godz. 10.00 – 11.30

Rejestracja: do 20 stycznia pod linkiem: https://zoom.us/webinar/register/WN_AH_HfWrRRZCnxSSMeH8meg

 

Zachęcamy do zadawania pytań dot. tematyki webinarium. Prosimy o przesłanie pytań przez formularz rejestracyjny Zoom lub na adres: agnieszka.pakula@dzp.pl
W trakcie webinarium będzie również możliwość zadawania pytań za pomocą czatu.

Webinarium odbędzie się w aplikacji do wideokonferencji „Zoom”, kompatybilnej z większością popularnych przeglądarek internetowych. 
Udział w webinarium jest bezpłatny i możliwy po potwierdzeniu przyjęcia zgłoszenia. Liczba miejsc jest ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń.

Bądź na bieżąco z DZP