Kiedy i gdzie mogę poznać mojego doradcę?

Uczestniczymy w wielu konferencjach. Spotkajmy się tam.

Webinar: Greenwashing czyli zjawisko nierzetelnego marketingu ekologicznego – nowy obszar zainteresowania UOKIK?

12.04.2022

Autorzy:

Dr Jarosław Łukawski
Natalia Komala

Praktyka:

Zespół Prawa Konkurencji

Specjalizacje:

Ochrona środowiska
Prawo konkurencji

Ochrona środowiska to temat, który w świadomości publicznej ma coraz większe znaczenie. Zmieniające się trendy sprawiły, że przedsiębiorcy na opakowaniach swoich produktów znacznie chętniej umieszczają deklaracje o niskiej szkodliwości ich wytworzenia. 

Odpowiedzią na takie działania biznesu jest rosnące zainteresowanie organów odpowiedzialnych za ochronę interesów konsumentów oznaczeniami lub hasłami odwołującymi się do „bycia eko”. Uwzględniając rosnące znaczenie ochrony środowiska naturalnego można przyjąć, że tematyka „eko-marketingu” będzie w najbliższym czasie jednym z przedmiotów postępowań prowadzonych przez Prezesa UOKiK.

Jarosław Łukawski i Natalia Komala z Zespołu Prawa Konkurencji podczas webinaru przedstawią, czym jest zjawisko greenwashingu i jakie konsekwencje prawne za sobą niesie. Pokażą także jego najczęstsze przykłady i omówią, w jaki sposób były dotychczas analizowane postępowania w tej sprawie.

Data: 12 kwietnia (wtorek), godz. 11.00 - 12.00
Miejsce: platforma MS Teams
Rejestracja: do 10 kwietnia przez formularz

Udział jest bezpłatny i możliwy po potwierdzeniu przyjęcia zgłoszenia przez organizatorów. W trakcie webinarium będzie możliwość zadawania pytań za pomocą czatu.

Szczegółowy program wydarzenia znajduje się w załączonym zaproszeniu.

Bądź na bieżąco z DZP