Czy rozwiążę najbardziej skomplikowane problemy?

Różnorodne praktyki. Jedna analiza. Twoje rozwiązanie.

Prawo konkurencji

Najwyższą jakość obsługi z zakresu prawa konkurencji świadczymy dzięki zespołowi wykwalifikowanych specjalistów, posiadających wieloletnie doświadczenie w obszarze doradztwa antymonopolowego na rzecz polskich i zagranicznych klientów z różnych branż i sektorów. Zespół Prawa Konkurencji tworzy pięć osób, z których część to byli pracownicy UOKiK.

Świadczymy kompleksowe doradztwo na rzecz klientów w zakresie: praktyk ograniczających konkurencję, kontroli koncentracji i regulacji ochrony interesów konsumentów. W naszym doradztwie stawiamy na praktyczne i dostosowane do potrzeb klientów rozwiązania, które umożliwiają im realizację celów biznesowych w zgodności z przepisami prawa. Doradzamy klientom w ramach postępowań prowadzonych przez UOKiK, jak i przez Komisję Europejską. Reprezentujemy ich przed sądami powszechnymi oraz przed Sądem Najwyższym.

Wspieramy naszych klientów w tworzeniu systemów dystrybucji (franczyzowej, selektywnej) zgodnych z przepisami prawa konkurencji, przy uwzględnieniu otoczenia regulacyjnego w jakim działa dana sieć. We współpracy z innymi praktykami kancelarii DZP oferujemy całościowe pakiety szytych na miarę rozwiązań, obejmujących wszystkie aspekty funkcjonowania systemów dystrybucyjnych, w tym działalności w sektorze on-line.

Istotnym obszarem naszego doradztwa są nieuczciwe praktyki handlowe w łańcuchu dostaw produktów rolnych i spożywczych. Pomagamy klientom w opracowaniu bezpiecznych prawnie warunków współpracy z ich kontrahentami, w tym w opracowaniu polityk cenowych i rabatowych.

Współpracujemy z klientami w zapobieganiu naruszeniom prawa konkurencji. Opracowany przez zespół pakiet praktycznych szkoleń i wytycznych umożliwia wdrożenie procedur zarządzania ryzykiem na wypadek przeszukań lub kontroli prowadzonych przez organy antymonopolowe.

artykuły powiązane

Bądź na bieżąco z DZP