18.05.2022
Autorzy:
Praktyki:
Specjalizacje:
Agata Mierzwa weźmie udział w dyskusji wokół korzyści i zagrożeń, jakie wiążą się z wprowadzeniem skróconego tygodnia pracy w firmach.
Pandemia i związane z nią obostrzenia wymusiły duże zmiany na rynku pracy. Praca zdalna czy hybrydowa stała się niemal codziennością wielu firm i instytucji przyczyniając się do pogłębienia dyskursu na temat warunków świadczenia pracy. Coraz częściej pojawiają się głosy skłaniające do pójścia o krok dalej i skrócenia tygodnia pracy, najlepiej do 32 godzin w przeciętnym czterodniowym tygodniu pracy.
- Jakie są argumenty za skróceniem czasu pracy i co jeszcze musimy wziąć pod uwagę przy chęci wprowadzenia takiej zmiany?
- Jak to działa w praktyce? Jak zmiana czasu pracy wpłynie na popyt na nieruchomości komercyjne?
- Czy Kodeks Pracy jest gotowy na tak radykalną zmianę?
18 maja zapraszamy na śniadanie biznesowe „Czterotygodniowy tydzień pracy. Szaleństwo bogatych firm czy nowa rzeczywistość”, którego organizatorem jest Polsko-Niemiecka Izba Przemysłowo-Handlowa, a jednym z partnerów jest kancelaria DZP.
Z ramienia DZP, w wydarzeniu weźmie udział Agata Mierzwa, Partner w Praktyce Prawa Pracy i Ubezpieczeń Społecznych, która omówi, na co pozwalają obowiązujące w tej chwili regulacje oraz z jakimi zmianami w Kodeksie Pracy będzie się wiązać wprowadzenie skróconego tygodnia pracy.
Wydarzenie odbędzie się w formie stacjonarnej we Wrocławiu w Hotelu Radisson Blu. Szczegółowy program oraz link do rejestracji znajduje się na stronie organizatora.