Kiedy i gdzie mogę poznać mojego doradcę?

Uczestniczymy w wielu konferencjach. Spotkajmy się tam.

Wybrane aspekty regulacyjne DLT i kryptoaktywów w obszarze prawa rynku kapitałowego – stan obecny i perspektywy

21.06.2022

Autorzy:

Tomasz Kalicki
Filip Lisak

Praktyka:

Rynki Kapitałowe i Instytucje Finansowe

Specjalizacje:

Technologie, media, telekomunikacja
Rynki kapitałowe

Pojawienie się DLT blockchain jako przełomowej innowacji powoduje konieczność przeglądu istniejącego prawa pod kątem możliwości jego stosowania. DLT (Distributed Ledger Technology) to technologia rozproszonej bazy danych, której rejestry są replikowane, współdzielone i zsynchronizowane w ramach konsensusu różnych, rozproszonych geograficznie, osób, firm lub instytucji.

21 czerwca zapraszamy na webinar, organizowany wraz z Polską Izbę Informatyki i Telekomunikacji (PIIT), który dotyczył będzie wybranych regulacji DLT oraz kryptoaktywów w obszarze prawa rynku kapitałowego. Spotkanie organizowane jest w ramach premiery drugiej edycji raportu „Blockchain w Polsce – wersja 2.0.”, poświęconego ewolucji systemów blockchain w ostatnich kilku latach oraz przykładom ich zastosowania na polskim rynku. Kancelaria DZP jest jednym z partnerów publikacji.

Webinar poprowadzą współautorzy raportu, Tomasz Kalicki, Senior Associate i Filip Lisak, Associate z Praktyki Rynków Kapitałowych i Instytucji Finansowych DZP.

Nasi eksperci podczas spotkania omówią:

  • na czym polega zastosowanie technologii blockchain w rejestrach akcjonariuszy;
  • które obszary prawne dot. działalności branży kapitałowej należy mieć na uwadze podczas stosowania technologii DLT i obrotu kryptoaktywami w swojej firmie;
  • jakich regulacji w ww. obszarach można się spodziewać w najbliższym czasie.

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny. Więcej informacji oraz formularz rejestracyjny są dostępne na stronie organizatora.

Bądź na bieżąco z DZP