Kiedy i gdzie mogę poznać mojego doradcę?

Uczestniczymy w wielu konferencjach. Spotkajmy się tam.

X Konferencja Stowarzyszenia Inżynierów Doradców i Rzeczoznawców

16.11.2022

Autorzy:

Tomasz Darowski
Kamil Pociecha

Praktyka:

Infrastruktura i Energetyka

Specjalizacje:

Energetyka i surowce energetyczne
Nieruchomości

Branża budowlana, która dotkliwie odczuła już skutki pandemii Covid-19, ponownie stanęła w obliczu wielu problemów i wyzwań związanych z wojną w Ukrainie oraz wysoką inflacją. Realizacja wielu kontraktów stanęła pod znakiem zapytania przez stale rosnące ceny surowców, a w rezultacie materiałów, oraz przerwane łańcuchy dostaw. Nasuwa się więc pytanie, czy możliwe jest zabezpieczenie się na wypadek nieprzewidzianych okoliczności.

  • Czy aktualna sytuacja permanentnie występującej siły wyższej jest czymś nieprzewidywalnym?
  • Jak reagować w nadzwyczajnych sytuacjach?
  • Jak realizować i rozliczać w tej sytuacji kontrakty?
  • Jak przygotować umowę, aby zawierała sprawiedliwe dla obu stron postanowienia łagodzące skutki siły wyższej?

Na te pytania postarają się odpowiedzieć eksperci zaproszeni na X Konferencję Stowarzyszenia Inżynierów Doradców i Rzeczoznawców oraz Arbitrażowy Sąd Budowlany przez SIDiR, której partnerem jest DZP. Wydarzenie odbędzie się w Warszawie w dniach 16-17 listopada 2022 r.

Z ramienia naszej kancelarii udział w wydarzeniu wezmą przedstawiciele Praktyki Infrastruktury i Energetyki DZP, Tomasz Darowski, Partner oraz Kamil Pociecha, Senior Associate. 

Pierwszego dnia konferencji, oprócz tematycznych paneli i warsztatów, organizatorzy przewidzieli możliwość rozmów w formule stolikowej. Jeden z ekspertów, z którymi można będzie się spotkać to Kamil Pociecha.

Natomiast drugiego dnia wydarzenia Tomasz Darowski weźmie udział w panelu dyskusyjnym na temat sposobu udowadniania wystąpienia okoliczności niemożliwych do przewidzenia i niezależnych od stron oraz ich wpływu na realizację umowy. Eksperci opowiedzą o odpowiedzialności kontraktowej w obliczu siły wyższej oraz podpowiedzą, jak wykazać niemożność zabezpieczenia się przed nią. 

Szczegółowy program konferencji dostępny jest na stronie organizatora

 

Bądź na bieżąco z DZP