Kiedy i gdzie mogę poznać mojego doradcę?

Uczestniczymy w wielu konferencjach. Spotkajmy się tam.

Premiera raportu Bariery ESG w Polsce. Wyzwania i wnioski na przyszłość.

30.11.2022

Autorzy:

Dr Anna Partyka-Opiela
Maria Papis

Praktyka:

Life Sciences

Specjalizacje:

Compliance

Raportowanie w zakresie zrównoważonego rozwoju to jedno z ważniejszych wyzwań stawianych obecnie przed biznesem. Wkrótce będzie ono wymagane przez prawo. Zapowiadane regulacje mają rozszerzyć obowiązki podmiotów, które już raportują, ale i nałożyć je na kolejne grupy przedsiębiorców. Raportowanie ESG to również szereg biznesowych korzyści. Inwestorzy i konsumenci bowiem coraz częściej opierają swoje decyzje na czynnikach pozafinansowych. Kwestie środowiskowe zyskują coraz większe znaczenie zarówno w społeczeństwie, jak i na rynku.

Wychodząc na przeciw tym trendom i chcąc wesprzeć organizacje, które są na początku swojej drogi do zrównoważonego rozwoju oraz napotykające problemy w zakresie raportowania, zespół compliance DZP opracował raport „Bariery ESG w Polsce. Wyzwania i wnioski na przyszłość”. Jest to kompendium wiedzy, w którym nasi prawnicy omawiają istotną rolę raportowania, wskazują bariery i trudności, jakie niesie ono ze sobą oraz sugerują jak można poprawić jego efektywność i jakość. Opracowanie powstało m.in. w wyniku analizy ankiet otrzymanych od biorących udział w projekcie partnerów oraz szeregu przeprowadzonych z nimi rozmów.

Premiera raportu odbędzie się 30 listopada w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie. Podczas spotkania Anna Partyka-Opiela, Partner, i Maria Papis, Associate, zaprezentują wyniki raportu oraz wraz z zaproszonymi gośćmi podzielą się swoim doświadczeniem i dobrymi praktykami.

Inicjatywa spotkała się z bardzo dobrym przyjęciem zarówno wśród instytucji państwowych i naukowych jak i w środowisku biznesowym. Patronat honorowy nad raportem objął Rzecznik Praw Obywatelskich. Raport wspierają również Szkoła Główna Handlowa w Warszawie, UNICEF oraz Związek Województw Rzeczpospolitej Polskiej. Patronem medialnym został dziennik Rzeczpospolita, a Partnerem merytorycznym Bank Gospodarstwa Krajowego.

Data: 30 listopada, 12:00 - 16:00

Miejsce: Szkoła Główna Handlowa w Warszawie, Sala Kolumnowa, al. Niepodległości 162

Rejestracja: do 28 listopada

 Udział w spotkaniu jest bezpłatny i możliwy po potwierdzeniu przez organizatora przyjęcia zgłoszenia.

Bądź na bieżąco z DZP