Kiedy i gdzie mogę poznać mojego doradcę?

Uczestniczymy w wielu konferencjach. Spotkajmy się tam.

Dostawcy wysokiego ryzyka i certyfikacja w systemie cyberbezpieczeństwa

07.06.2023

Autorzy:

Katarzyna Kuźma
Karolina Kulikowska-Gruszecka
Tomasz Krzyżanowski

Praktyka:

Infrastruktura i Energetyka
IP&TMT

Specjalizacje:

Zamówienia publiczne
Technologie, media, telekomunikacja

7 czerwca zapraszamy na śniadanie biznesowe, podczas którego nasi eksperci z zespołu zamówień publicznych i Praktyki IP&TMT – Katarzyna Kuźma, Tomasz Krzyżanowski i Karolina Kulikowska-Gruszecka – opowiedzą o nowelizacji dotyczącej krajowego systemu cyberbezpieczeństwa („UKSC”), przedstawią wpływ projektowanych przepisów na rynek zamówień publicznych oraz przybliżą uczestnikom znaczenie certyfikacji w systemie cyberbezpieczeństwa. 

8 maja Ministerstwo Cyfryzacji opublikowało kolejną (datowaną na 5 maja 2023 r.), dziesiątą już, wersję projektu nowelizacji ustawy o krajowym systemie cyberbezpieczeństwa. Nowela ma na celu wykorzystanie doświadczeń z ostatnich lat w celu legislacyjnej poprawy cyberbezpieczeństwa w Polsce, w tym poprawę odporności na cyberzagrożenia w związku z nabywanym sprzętem, oprogramowaniem i usługami ICT. Eksperci DZP przybliżą uczestnikom nowe przepisy o postępowaniu w sprawie uznania przedsiębiorcy za dostawcę wysokiego ryzyka, które będą szczególnie istotne dla rynku zamówień publicznych. Podmioty objęte krajowym systemem cyberbezpieczeństwa, w tym zamawiający publiczni, nie będą mogli bowiem nabywać sprzętu, oprogramowania i usług określonych w decyzji o uznaniu za dostawcę wysokiego ryzyka, a oferty wykonawców będą w tym zakresie odrzucane. Nowa regulacja może zacząć obowiązywać już na początku 2024 r. 

Podczas wydarzenia porozmawiamy również o znaczeniu certyfikacji w systemie cyberbezpieczeństwa, czyli o Krajowym Systemie Certyfikacji Cyberbezpieczeństwa na gruncie nowelizacji UKSC i Aktu o cyberbezpieczeństwie, a także o pozostałych unijnych regulacjach dotyczących certyfikacji cyberbezpieczeństwa (DORA, NIS2).

Spotkanie skierowane jest do podmiotów z branż IT/ICT. 

Data: 7 czerwca (środa), godz. 9:30-12:15
Miejsce: kancelaria DZP, Rondo ONZ 1, Warszawa, 22 p.

Rejestracja: do 5 czerwca, do końca dnia

 

Udział w spotkaniu jest bezpłatny możliwy po potwierdzeniu przyjęcia zgłoszenia. Z uwagi na ograniczoną ilość miejsc, przewidujemy udział maksymalnie 2 osób z każdej firmy.

Bądź na bieżąco z DZP