Kiedy i gdzie mogę poznać mojego doradcę?

Uczestniczymy w wielu konferencjach. Spotkajmy się tam.

Prawo nowych technologii – aktualne problemy i nowe wyzwania

08.11.2023

Praktyka:

IP&TMT

Specjalizacje:

Prawo własności intelektualnej
Technologie, media, telekomunikacja

Prace nad aktem o sztucznej inteligencji wchodzą w tej chwili w finalną fazę. Równocześnie istnieje szereg wytycznych, wydawanych przez organy regulacyjne odpowiadające za określony obszar prawa nowych technologii, których stosowanie może rodzić wiele problemów. 

Jakie regulacje w tym zakresie planuje przyjąć Rada Europy i jak procedowane nowe akty unijne wpłyną na dotychczasowe i przyszłe umowy, choćby na korzystanie z usług chmurowych?

Problematyka ta będzie tematem przewodnim „V Konferencji: Prawo nowych technologii – aktualne problemy i nowe wyzwania”, organizowanej 8 listopada przez Beck Akademia.

Aleksandra Auleytner, Partner, Szefowa Praktyki IP&TMT będzie moderatorem panelu „Sztuczna inteligencja - bieżące problemy prawne z zakresu nowych technologii”. Do dyskusji na temat generatywnej sztucznej inteligencji w kontekście prawa autorskiego i danych osobowych zaprosiła ekspertów:

  • dr Gabrielę Bar (Szostek_Bar i Partnerzy)
  • prof. Aleksandra Chłopeckiego (WPiA Uniwersytet Warszawski, Dentons)
  • dr. Zbigniewa Okonia (Rymarz Zdort Maruta)
  • prof. Marka Świerczyńskiego (Kierzkowska Rutkowska Kolasiński)
  • Tomasza Zalewskiego (Bird & Bird).

Uczestnicy panelu porozmawiają także o unijnych i międzynarodowych inicjatywach dotyczących samoregulacji w zakresie AI oraz wykorzystaniu AI w Legal Tech.

Konferencja odbędzie się w formule hybrydowej. Więcej informacji na stronie organizatora.

 

 

 

Bądź na bieżąco z DZP