Kiedy i gdzie mogę poznać mojego doradcę?

Uczestniczymy w wielu konferencjach. Spotkajmy się tam.

IV edycja konferencji „Prawo kolejowe”

25.03.2024

Autorzy:

Dr Tomasz Zielenkiewicz

Praktyka:

Infrastruktura i Energetyka

Specjalizacje:

Transport

IV pakiet kolejowy, w zamyśle Komisji Europejskiej, miał być ostatnim zestawem aktów prawa UE regulującym transport kolejowy. Czy tak jest w rzeczywistości?

Podczas czwartej edycji konferencji „Prawo kolejowe”, która odbędzie się 25 marca w Warszawie, eksperci zastanowią się czy obecnie można poprzestać wyłącznie na udoskonalaniu istniejących przepisów i ich interpretacji, lub czy może jednak system regulacji tej części gospodarki wymaga przemyślenia i szerszych zmian. Tematyka tegorocznego spotkania, skierowanego do specjalistów zajmujących się kwestiami bezpieczeństwa i organizacji rynku kolejowego, zarówno na poziomie krajowym, jak i międzynarodowym, będzie obejmowała kwestie implementacji przepisów kształtujących system kolejowy i realizowane przy wsparciu unijnym inwestycje.

W wydarzeniu weźmie udział Tomasz Zielenkiewicz, Senior Associate z Praktyki Infrastruktury i Energetyki, który w dyskusji dotyczącej IV pakietu kolejowego porozmawia wraz z ekspertami branżowymi i prawnymi o tym:

  • Czy budowa ram regulacyjnych sektora transportu kolejowego na poziomie UE została faktycznie zakończona?
  • Czy Unia Europejska planuje w najbliższym czasie wydanie aktów prawnych w zasadniczy sposób wpływających na funkcjonowanie kolei?
  • Jak powinna wyglądać ewolucja krajowego prawa kolejowego?

Więcej informacji oraz rejestracja dostępne na stronie organizatora.

 

Bądź na bieżąco z DZP