Kiedy i gdzie mogę poznać mojego doradcę?

Uczestniczymy w wielu konferencjach. Spotkajmy się tam.

Raportowanie zrównoważonego rozwoju zgodnie z ESRS/CSRD

13.06.2024

Autorzy:

Dr Joanna Róg-Dyrda

Praktyka:

Rynki Kapitałowe i Instytucje Finansowe

Specjalizacje:

Rynki kapitałowe

Obszar ESG dotyczy coraz większej liczby przedsiębiorców. Szacuje się, że w Polsce ponad 3,5 tys. podmiotów będzie objętych nowym obowiązkiem sporządzenia raportu zrównoważonego rozwoju zgodnie z Europejskimi Standardami Sprawozdawczości w zakresie Zrównoważonego Rozwoju (ESRS). Chociaż krajowe regulacje wdrażające dyrektywę o sprawozdawczości przedsiębiorstw w zakresie zrównoważonego rozwoju (CSDR) są jeszcze w fazie konsultacji, to pierwsze raporty powinny być opublikowane przez największe spółki giełdowe już w 2025 roku za 2024 rok, zaś duże jednostki będą raportować w 2026 roku za 2025 rok.

W związku z nowymi wymogami sprawozdawczości w obszarze zrównoważonego rozwoju, zapraszamy na spotkanie organizowane w siedzibie kancelarii DZP we współpracy z Envirly, polską spółką rozwijającą platformę do zarządzania śladem węglowym organizacji i świadczącą usługi w zakresie raportowania niefinansowego.

Podczas spotkania ekspertka DZP w obszarze ESG – Joanna Róg-Dyrda, Counsel z Praktyki Rynków Kapitałowych i Instytucji Finansowych wraz z przedstawicielami EnvirlyMateuszem Masiakiem, Prezesem Zarządu oraz Weroniką Czaplewską, Wiceprezeską Zarządu, przybliżą wyzwania związane ze sporządzeniem pierwszych raportów zrównoważonego rozwoju zgodnie z nowymi wymaganiami i opowiedzą, jak krok po kroku wygląda proces przygotowania raportu.

Prelegenci w szczególności wskażą:

  • kto i kiedy powinien sporządzić raport,
  • jak wygląda proces raportowania w grupach kapitałowych,
  • od czego należy rozpocząć proces przygotowania raportu,
  • jak wygląda atestacja raportów zrównoważonego rozwoju.

Szczegółowa agenda w załączonym zaproszeniu.

  • Data: 13 czerwca (środa), godz. 9:45-12:15
  • Miejsce: kancelaria DZP, Rondo ONZ 1, Warszawa, 22 p.
  • Rejestracja: do 10 czerwca

Uczestnictwo w spotkaniu jest bezpłatne. Udział jest możliwy po otrzymaniu drogą mailową potwierdzenia przyjęcia zgłoszenia.

Bądź na bieżąco z DZP