28.05.2025
Autorzy:
Praktyki:
Specjalizacje:
Eksperci DZP z Praktyki Life Sciences wezmą udział w debatach poświęconych zmianom regulacyjnym, nowym technologiom w sektorze zdrowia oraz certyfikacji wyrobów medycznych.
Zmieniające się otoczenie regulacyjne, postępująca cyfryzacja oraz rosnąca rola innowacyjnych terapii i technologii sprawiają, że sektor farmaceutyczny stoi dziś przed szeregiem wyzwań o strategicznym znaczeniu. Odpowiedzi na te wyzwania – zarówno z perspektywy regulatorów, jak i biznesu – będą tematem XX Forum Farmacji Przemysłowej.
Forum odbędzie się w dniach 28–30 maja 2025 r. w Łodzi. Jest to jedno z kluczowych wydarzeń branży farmaceutycznej, organizowane przez Polskie Towarzystwo Farmaceutyczne we współpracy z Urzędem Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych (URPLWMiPB). Forum zgromadzi przedstawicieli administracji publicznej, przemysłu farmaceutycznego, organizacji branżowych oraz prawników, którzy wspólnie będą omawiać najistotniejsze wyzwania regulacyjne i kierunki rozwoju sektora.
Eksperci DZP z Praktyki Life Sciences, wspólnie z przedstawicielami instytucji publicznych i organizacji branżowych, takich jak URPLWMiPB, INFARMA, POLMED, PZPPF oraz Izba Gospodarcza „Farmacja Polska”, podzielą się doświadczeniami na temat zmian regulacyjnych oraz praktycznych wyzwań, przed którymi stoi obecnie sektor farmaceutyczny.
Pierwszego dnia Forum Marek Paluch, Senior Associate, weźmie udział w debacie „Pharma Review – nowe wyzwania i perspektywy dla sektora farmaceutycznego i regulatorów”. Dyskusja będzie dotyczyć nadchodzących zmian w przepisach farmaceutycznych oraz współpracy sektora z regulatorami w zakresie innowacyjności i dostępności produktów.
Drugiego dnia, Mateusz Mądry, Partner i Szef Praktyki Life Sciences, dołączy do debaty poświęconej przyszłości przemysłu farmaceutycznego w zmieniającym się środowisku regulacyjnym. W tematach dyskusji znajdą się m.in. zagadnienia związane z regulacjami dla biotechnologii, skutkami tzw. dyrektywy ściekowej, wspólną oceną danych klinicznych (HTA), cyfrowymi ulotkami informacyjnymi (e-PIL) oraz wpływem sztucznej inteligencji na system ochrony zdrowia.
Trzeciego dnia wydarzenia Magdalena Wojtkowiak, Senior Associate, będzie uczestniczyć w panelu dyskusyjnym poświęconym certyfikacji wyrobów medycznych. Eksperci omówią tematy związane z notyfikacją, funkcjonowaniem jednostek notyfikowanych oraz wyzwaniami, jakie stają przed producentami w kontekście nowych wymagań unijnych.
W programie Forum zaplanowano również sesje poświęcone innym istotnym zagadnieniom – takim jak bezpieczeństwo lekowe w świetle polskiej prezydencji w Unii Europejskiej, nowe zasady nadzoru nad bezpieczeństwem farmakoterapii (GVP), wsparcie dla innowacji, rozwój badań klinicznych i terapii zaawansowanych (ATMP), przetwarzanie danych w badaniach oraz dostępność produktów leczniczych na rynku.
Więcej informacji oraz szczegółowy program wydarzenia dostępny jest na stronie organizatora.