Kiedy i gdzie mogę poznać mojego doradcę?

Uczestniczymy w wielu konferencjach. Spotkajmy się tam.

Debata "Go Global Go China 2015"

29.05.2015

Autorzy:

Marcin Krakowiak

29 maja w Pałacyku Przezdzieckich w Warszawie odbędzie się debata "Go Global Go China 2015", której gospodarzem jest Redakcja dziennika Rzeczpospolita i jej wydawca Gremi Business Communication Sp. z o.o. W panelu "Biznes w Chinach. Jak wejść i zostać na największym rynku świata" udział weźmie Marcin Krakowiak, Szef Praktyki Infrastruktury i Energetyki w naszej kancelarii.

Chiny - druga pod względem wielkości gospodarka świata (a według niektórych danych już pierwsza). Najludniejsze państwo globu, którego społeczeństwo szybko się bogaci i coraz mocniej nastawia na konsumpcję. Największy eksporter i jeden z największych importerów towarów.  Kraj, który dawno porzucił drogę kopiowania rozwiązań innych, i pod względem wydatków na badania i rozwój ustępuje już tylko Stanom Zjednoczonym.

Dominacja Chin w światowej gospodarce nie jest kwestią przyszłości. Dokonuje się dziś. Polskie firmy zrozumiały, że nie mogą przejść obok tych zmian obojętnie. Dlatego od lat rośnie nie tylko import z Chin, ale także polski eksport do Państwa Środka, który w ubiegłym roku zwiększył się o jedną trzecią, sięgając 3 mld USD.

Wejście na chiński rynek wciąż jednak utrudnia szereg barier. O tym, na co uważać i czego się wystrzegać, opowiedzą ci, którzy zadomowili się tam już na dobre. To doskonała okazja, by zapytać ich, jakich błędów unikać.

Więcej informacji nt. spotkania znajdą Państwo na stronie organizatora: http://konferencje.rp.pl

 

Bądź na bieżąco z DZP