Kiedy i gdzie mogę poznać mojego doradcę?

Uczestniczymy w wielu konferencjach. Spotkajmy się tam.

Prawo konkurencji i zamówienia publiczne – dwie strony tego samego medalu

12.06.2018

Autorzy:

Katarzyna Kuźma
Dr Wojciech Hartung

Praktyka:

Infrastruktura i Energetyka

Specjalizacje:

Zamówienia publiczne

12 czerwca w Warszawie odbędzie się konferencja pt. "Prawo konkurencji i zamówienia publiczne – dwie strony tego samego medalu”. Organizatorem wydarzenia jest Stowarzyszenie Prawa Zamówień Publicznych, którego wiceprezesem jest Katarzyna Kuźma, a Partnerem wydawnictwo Beck. Podczas konferencji nasz ekspert Wojciech Hartung wygłosi prelekcję pt. "Możliwe nadużywanie pozycji dominującej na rynku zamówień publicznych”, z kolei Katarzyna Kuźma poprowadzi panel pt. ”Jak efektywnie identyfikować i zwalczać zachowania naruszające konkurencję w trakcie postępowań przetargowych?”.

Wydarzenie będzie unikalną okazją do spojrzenia na tematykę zakłóceń konkurencji w postępowaniach przetargowych z perspektywy obu tych dziedzin prawa.

Zaproszeni goście opowiedzą m.in. o zakłóceniach konkurencji powodowanych przez zachowania zamawiających i wykonawców, o przypadkach nadużywania pozycji dominującej na rynku zamówień publicznych, a także o najnowszym orzecznictwie Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej poświęconym instytucji self-cleaningu. W dyskusjach panelowych porozmawiamy o tym, jak radzić sobie z zachowaniami naruszającymi konkurencję w trakcie postępowań przetargowych oraz o sposobach na przeciwdziałanie nadużywaniu przewagi kontraktowej przez zamawiających.

W spotkaniu wezmą udział przedstawiciele instytucji państwowych, eksperci i praktycy prawa zamówień publicznych oraz prawa konkurencji. Wśród prelegentów znajdą się specjaliści z Polski i goście zagraniczni, w tym m.in. dr Albert Sánchez Graells (Uniwersytet w Bristolu, Wielka Brytania), dr Deividas Soleveicik (partner w kancelarii Cobalt, Litwa), dr Anna Blume Huttenlauch i dr Roland Stein (partnerzy w kancelarii Blomstein, Niemcy) oraz Irma Urmonaitė (Dyrektor Departamentu Identyfikowania Porozumień Antykonkurencyjnych, Urząd Ochrony Konkurencji, Litwa). Organizator zapewnia tłumaczenie symultaniczne.

Spotkanie odbędzie się w Centrum Konferencyjnym DAGO Centrum (Rondo ONZ 1 w Warszawie), od godz. 9:00. Program wydarzenia dostępny jest na stronach organizatora: http://stowarzyszeniepzp.pl/inicjatywy-projekty/68-prawo-konkurencji-i-zamowienia-publiczne-dwie-strony-tego-samego-medalu

Wstęp na konferencję jest nieodpłatny. Z uwagi na ograniczoną liczbę miejsc, udział w wydarzeniu jest możliwy po potwierdzeniu rejestracji przez organizatorów.

Zgłoszenia wysyłać można do 6 czerwca na adres: kontakt@stowarzyszeniepzp.pl.

Bądź na bieżąco z DZP