Czy rozwiążę najbardziej skomplikowane problemy?

Różnorodne praktyki. Jedna analiza. Twoje rozwiązanie.

Nieuczciwa konkurencja

Kancelaria prowadzi doradztwo także w sprawach dotyczących zagadnień nieuczciwej konkurencji, w tym podrabiania produktów. W nowych, ciągle zmieniających się warunkach rynkowych niezbędna jest ochrona przed praktykami nieuczciwej konkurencji. Znajomość praktyk, takich jak ambush marketing, czy marketing wirusowy oraz nowych sfer działań reklamowych w ramach portali społecznościowych pozwala nam na rzetelne określenie ryzyk związanych z naruszeniem prawa oraz na sformułowanie konkretnych propozycji zaleceń dla klienta.

Posiadamy duże doświadczenie w kwestiach reklamy wprowadzającej w błąd, porównawczej oraz ochrony produktów markowych. Dokonujemy na zlecenie klientów analiz związanych z przejawami nieuczciwej konkurencji, sporządzamy opinie prawne i raporty, prowadzimy negocjacje oraz reprezentujemy klientów w sporach wynikających na tym tle.

artykuły powiązane

Jak UOKiK będzie interpretował pojęcie przewagi kontraktowej?

24.07.2017 Kluczowym pojęciem dla praktyki stosowania ustawy o przeciwdziałaniu nieuczciwemu wykorzystywaniu przewagi kontraktowej będzie zdefiniowanie przez UOKiK dwóch pojęć w ustawie.

cały tekst

Praktyki antykonkurencyjne na rynku chemii budowlanej

16.02.2016 Przemysł chemiczny narażony jest na ryzyko nieuczciwej konkurencji, głownie nielegalnych porozumień cenowych zawieranych przez aktorów działających na rynku. Przegląd praktyki decyzyjnej UOKiK wskazuje na istnienie szeregu takich spraw.

cały tekst

DZP z sukcesem reprezentowało Kompanię Piwowarską

30.11.2015 Reprezentowaliśmy KP w sporze z grupą Żywiec SA, która wcześniej uzyskała od Sądu Okręgowego zabezpieczenie roszczeń na podstawie przepisów ustawy o zwalczaniu nieuczciwej konkurencji.

cały tekst

Strategiczny alians MEDCOM i Mitsubishi Electric

15.10.2015 Podpisano umowę strategicznego partnerstwa między MEDCOM a Mitsubishi Electric (MELCO) w ramach której, MELCO kupi mniejszościowy pakiet (49%) udziałów w MEDCOM.

cały tekst

DZP uruchamia kolejny blog prawniczy

06.09.2010 Na początku września kancelaria Domański Zakrzewski Palinka uruchomiła kolejny specjalistyczny blog prawniczy - IP Law Blog, który będzie poświęcony prawom własności intelektualnej.  

cały tekst