Czy rozwiążę najbardziej skomplikowane problemy?

Różnorodne praktyki. Jedna analiza. Twoje rozwiązanie.

Nieuczciwa konkurencja

Kancelaria prowadzi doradztwo także w sprawach dotyczących zagadnień nieuczciwej konkurencji, w tym podrabiania produktów. W nowych, ciągle zmieniających się warunkach rynkowych niezbędna jest ochrona przed praktykami nieuczciwej konkurencji. Znajomość praktyk, takich jak ambush marketing, czy marketing wirusowy oraz nowych sfer działań reklamowych w ramach portali społecznościowych pozwala nam na rzetelne określenie ryzyk związanych z naruszeniem prawa oraz na sformułowanie konkretnych propozycji zaleceń dla klienta.

Posiadamy duże doświadczenie w kwestiach reklamy wprowadzającej w błąd, porównawczej oraz ochrony produktów markowych. Dokonujemy na zlecenie klientów analiz związanych z przejawami nieuczciwej konkurencji, sporządzamy opinie prawne i raporty, prowadzimy negocjacje oraz reprezentujemy klientów w sporach wynikających na tym tle.

artykuły powiązane

Jak UOKiK będzie interpretował pojęcie przewagi kontraktowej?

Publikacja | 24.07.2017 Kluczowym pojęciem dla praktyki stosowania ustawy o przeciwdziałaniu nieuczciwemu wykorzystywaniu przewagi kontraktowej będzie zdefiniowanie przez UOKiK dwóch pojęć w ustawie.

cały tekst

DZP z sukcesem reprezentowało Kompanię Piwowarską

DZP doradza | 30.11.2015 Reprezentowaliśmy KP w sporze z grupą Żywiec SA, która wcześniej uzyskała od Sądu Okręgowego zabezpieczenie roszczeń na podstawie przepisów ustawy o zwalczaniu nieuczciwej konkurencji.

cały tekst

Strategiczny alians MEDCOM i Mitsubishi Electric

DZP doradza | 15.10.2015 Podpisano umowę strategicznego partnerstwa między MEDCOM a Mitsubishi Electric (MELCO) w ramach której, MELCO kupi mniejszościowy pakiet (49%) udziałów w MEDCOM.

cały tekst

DZP uruchamia kolejny blog prawniczy

Aktualność | 06.09.2010 Na początku września kancelaria Domański Zakrzewski Palinka uruchomiła kolejny specjalistyczny blog prawniczy - IP Law Blog, który będzie poświęcony prawom własności intelektualnej.  

cały tekst