Gdzie znajdę przystępnie podane, różnorodne informacje prawne?

Centrum prasowe DZP.

Technologia ochroni sygnalistów

18.01.2022

Autorzy:
Julia Besz

W dyskusji o dyrektywie UE o ochronie praw sygnalistów, która weszła w życie 17 grudnia 2021 roku, na czoło wysuwa się paląca kwestia bezpieczeństwa. Z pomocą przychodzą technologie chmurowe, które obok najwyższego poziomu ochrony informacji gwarantują szybki proces wdrożenia konkretnych rozwiązań. Kancelaria DZP i Microsoft połączyły siły, tworząc platformę pozwalającą spełnić wymogi dyrektywy i zapewnić bezpieczeństwo sygnalistów z wykorzystaniem technologii.

W myśl zapisów dyrektywy o ochronie praw sygnalistów, podmioty zatrudniające powyżej 250 pracowników są zobowiązane do wdrożenia odpowiednich mechanizmów raportowania nieprawidłowości. Dyrektywa o sygnalistach daje przestrzeń działania wszystkim osobom, które czują się odpowiedzialne za swoją organizację i spółki kluczowe dla państwa.

Platforma dla sygnalistów

Kancelaria DZP wykorzystała technologie chmurowe Microsoft do stworzenia rozwiązania, pozwalającego spełnić wymogi dyrektywy i stawiającego na pierwszym miejscu ochronę osób i zgłaszania nadużyć.

Całość artykułu "Technologia ochroni sygnalistów", którego autorką jest Julia Besz, Associate z zespołu compliance, można przeczytać w wydaniu nr 11-12/2021 Magazynu ITwiz.

Bądź na bieżąco z DZP