Gdzie znajdę przystępnie podane, różnorodne informacje prawne?

Centrum prasowe DZP.

Zmiany prawa na rynku weterynaryjnym - co przyniesie rok 2022?

16.03.2022

Autorzy:
Marek Paluch
Przemysław Matuszewski

Marek Paluch i Przemysław Matuszewski, Associates z Praktyki Life Science, omówili najważniejsze zmiany w prawie, które w bieżącym roku będą istotne dla rynku weterynaryjnego. Na łamach miesięcznika Weterynaria w Praktyce przedstawili także relacje pomiędzy obecnymi i nadchodzącymi regulacjami unijnymi a pracami nad ustawą krajową.

Nowe regulacje to słowo klucz dla rynku weterynaryjnego na 2022 rok. Za kilka tygodni wejdzie w życie unijne Rozporządzenie 2019/6 dotyczące weterynaryjnych produktów leczniczych. Pomimo tego nadal trwają prace nad ustawą krajową, która ma regulować wiele kwestii pozostawionych do decyzji państwom członkowskim. Jednocześnie zmiany regegulacyjne są również związane z unijnym Rozporządzeniem 2016/429, czyli tzw. Prawem o zdrowiu zwierząt, które weszło w życie już kilka miesięcy temu. Jakie zmiany w prawie będą w bieżącym roku istotne dla rynku weterynaryjnego?

Jak nowe przepisy odnoszą się do małych zwierząt domowych? Czym jest i co reguluje Prawo o zdrowiu zwierząt? 

Całość artykułu Zmiany prawa na rynku weterynaryjnym - co przyniesie rok 2022? autorstwa Marka Palucha i Przemysława Matuszewskiego przeczytają Państwo w miesięczniku Weterynaria w Praktyce (nr 1-2/2022 STYCZEŃ-LUTY).

 

Bądź na bieżąco z DZP