Gdzie znajdę przystępnie podane, różnorodne informacje prawne?

Centrum prasowe DZP.

Nowela KSH daje mocne uprawnienia radom nadzorczym

19.10.2022

Autorzy:
Joanna Fasula

Ostatnie zmiany do kodeksu spółek handlowych niewątpliwie ułatwią radom nadzorczym efektywne wykonywanie ich obowiązków. Możliwość zapraszania do współpracy eksperta, żądania dokumentów, informacji i wyjaśnień od szerokiego grona osób zaangażowanych w spółkę da radzie nadzorczej konkretne narzędzia do faktycznego sprawowania nadzoru - pisze Joanna Fasula, senior associate w Praktyce Prawa Spółek, Fuzji i Przejęć kancelarii Domański Zakrzewski Palinka.

Nowelizacja Kodeksu spółek handlowych, która weszła w życie w dniu 13 października 2022 r., to nie tylko szeroko komentowane prawo holdingowe, ale również zmiany w zakresie funkcjonowania rad nadzorczych w spółkach kapitałowych. Nowe uprawnienia i obowiązki członków tego organu będą dotyczyły wszystkich spółek, również tych nieuczestniczących w grupie spółek w rozumieniu prawa holdingowego. Nowe regulacje mają ułatwić radom nadzorczym wypełnianie swojej roli, tj. sprawowanie nadzoru korporacyjnego w sposób sprawny i efektywny. Z uwagi na powszechne obowiązywanie nowych przepisów, warto przyjrzeć się bliżej rozwiązaniom, które wprowadzają.

(...)

---

Cały artykuł Joanny Fasuli, Senior Associate z Praktyki Prawa Spółek, Fuzji i Przejęć, jest dostępny w serwisie prawo.pl.

Bądź na bieżąco z DZP