Czy rozwiążę najbardziej skomplikowane problemy?

Różnorodne praktyki. Jedna analiza. Twoje rozwiązanie.

Fuzje i przejęcia instytucji finansowych

Od ponad 20 lat doradzamy w zakresie fuzji i przejęć instytucji finansowych, w tym przy transakcjach z udziałem banków, firm ubezpieczeniowych, brokerów, zarządzających aktywami i firm finansowych zarówno na rynku publicznym, jak i prywatnym.

Doradzamy zarówno przy małych i średnich transakcjach na rynku krajowym, jak i przy dużych transakcjach transgranicznych.

Naszym klientom oferujemy unikalne połączenie wiedzy branżowej, doświadczenia w zakresie transakcji oraz umiejętności zarządzania złożonymi procesami.

Firmy z branży usług finansowych, które biorą udział w fuzjach i przejęciach doceniają zarówno ponad dwudziestoletnie doświadczenie naszego zespołu w tej branży, jak i wszechstronną znajomość regulacji finansowych.

Nasi prawnicy ściśle współpracują z prawnikami innych specjalizacji DZP zapewniając klientom  zintegrowane wsparcie w obszarach, które są kluczowe dla instytucji finansowych. Połączenie wiedzy i doświadczenia z zakresu fuzji i przejęć, regulacji usług finansowych, antymonopolowych i konkurencji, rynków kapitałowych oraz podatkowych umożliwia nam przewidywanie i unikanie ewentualnych problemów, oraz daje nam możliwość zarządzania ryzykami na wczesnym etapie transakcji.

artykuły powiązane

 • DZP wzmacnia swoją pozycję w rankingu IFLR1000

  Aktualność | 24.08.2022 Miło nam poinformować, że w najnowszym rankingu opublikowanym przez wydawnictwo IFLR1000 nasza kancelaria oraz eksperci ponownie znaleźli się w czołówce.

  cały tekst

 • Awanse partnerskie DZP 2022

  Aktualność | 01.07.2022 Z radością informujemy, że 1 lipca Daniel Chojnacki z Praktyki Infrastruktury i Energetyki, Piotr Jackowski z Praktyki Rynków Kapitałowych i Instytucji Finansowych oraz Sylwia Kuca i Damian Szczygielski z Praktyki Prawa Spółek, Fuzji i Przejęć dołączyli do grona Partnerów naszej kancelarii.

  cały tekst

 • Transakcje M&A. Wielkie sukcesy czy rozczarowania?

  Publikacja | 31.03.2022 Krzysztof Zakrzewski w wywiadzie dla Forbes Polska komentuje skuteczność przeprowadzania transakcji M&A w 2021 roku.

  cały tekst

 • DZP doradzało Getin Holding w sprzedaży Idea Bank na Białorusi

  DZP doradza | 02.03.2021 To kolejna transakcja transgraniczna, w której wspieramy Getin Holding. Z ramienia DZP klientowi doradzają prawnicy z Praktyki Rynków Kapitałowych i Instytucji Finansowych: Andrzej Foltyn, Partner i szef Praktyki oraz Piotr Jackowski, Senior Associate.

  cały tekst

Bądź na bieżąco z DZP