Czy rozwiążę najbardziej skomplikowane problemy?

Różnorodne praktyki. Jedna analiza. Twoje rozwiązanie.

Fuzje i przejęcia instytucji finansowych

Od ponad 20 lat doradzamy w zakresie fuzji i przejęć instytucji finansowych, w tym przy transakcjach z udziałem banków, firm ubezpieczeniowych, brokerów, zarządzających aktywami i firm finansowych zarówno na rynku publicznym, jak i prywatnym.

Doradzamy zarówno przy małych i średnich transakcjach na rynku krajowym, jak i przy dużych transakcjach transgranicznych.

Naszym klientom oferujemy unikalne połączenie wiedzy branżowej, doświadczenia w zakresie transakcji oraz umiejętności zarządzania złożonymi procesami.

Firmy z branży usług finansowych, które biorą udział w fuzjach i przejęciach doceniają zarówno ponad dwudziestoletnie doświadczenie naszego zespołu w tej branży, jak i wszechstronną znajomość regulacji finansowych.

Nasi prawnicy ściśle współpracują z prawnikami innych specjalizacji DZP zapewniając klientom  zintegrowane wsparcie w obszarach, które są kluczowe dla instytucji finansowych. Połączenie wiedzy i doświadczenia z zakresu fuzji i przejęć, regulacji usług finansowych, antymonopolowych i konkurencji, rynków kapitałowych oraz podatkowych umożliwia nam przewidywanie i unikanie ewentualnych problemów, oraz daje nam możliwość zarządzania ryzykami na wczesnym etapie transakcji.

artykuły powiązane

 • Nowela KSH daje mocne uprawnienia radom nadzorczym

  Publikacja | 19.10.2022 Joanna Fasula, Senior Associate z Praktyki Prawa Spółek, Fuzji i Przejęć omawia jakie nowe obowiązki spoczywają na członkach rady nadzorczej po nowelizacji KSH.

  cały tekst

 • Interes grupy spółek – jak wyważyć różne dążenia?

  Publikacja | 27.09.2022 Radosław Poprawski, Associate z Praktyki Prawa Spółek, Fuzji i Przejęć omawia znaczenie interesu grupy spółek w kontekście nowelizacji kodeksu spółek handlowych.

  cały tekst

 • DZP wzmacnia swoją pozycję w rankingu IFLR1000

  Aktualność | 24.08.2022 Miło nam poinformować, że w najnowszym rankingu opublikowanym przez wydawnictwo IFLR1000 nasza kancelaria oraz eksperci ponownie znaleźli się w czołówce.

  cały tekst

 • Awanse partnerskie DZP 2022

  Aktualność | 01.07.2022 Z radością informujemy, że 1 lipca Daniel Chojnacki z Praktyki Infrastruktury i Energetyki, Piotr Jackowski z Praktyki Rynków Kapitałowych i Instytucji Finansowych oraz Sylwia Kuca i Damian Szczygielski z Praktyki Prawa Spółek, Fuzji i Przejęć dołączyli do grona Partnerów naszej kancelarii.

  cały tekst

Bądź na bieżąco z DZP