Gdzie znajdę przystępnie podane, różnorodne informacje prawne?

Centrum prasowe DZP.

Fundacja rodzinna dla wielopokoleniowych rodzin biznesowych

31.03.2023

Autorzy:
Piotr Andrzejczak
Joanna Wierzejska
Grzegorz Sprawka
Jakub Wieszczeczyński

Jednym z głównych celów właścicieli firm rodzinnych jest zapewnienie ciągłości działalności firmy przez wiele pokoleń. Fundacja rodzinna jest kolejnym narzędziem – obok ustawy o zarządzie sukcesyjnym przedsiębiorstwem osoby fizycznej – pozwalającym na utrzymanie i sprawne funkcjonowanie firmy w kolejnych pokoleniach. 

Instytut Biznesu Rodzinnego opublikował książkę „Fundacja rodzinna dla wielopokoleniowych rodzin biznesowych”, do współpracy przy której zaprosił prof. Jacka Lipca oraz ekspertów z Praktyki Prawa Spółek, Fuzji i Przejęć oraz z Praktyki Podatkowej DZP.  Publikacja jest praktycznym narzędziem, które pozwoli rodzinom biznesowym zrozumieć, jakie korzyści i wyzwania mogą wyniknąć z posiadania fundacji rodzinnej oraz jakie kroki należy podjąć, aby ją założyć. Ma być również przewodnikiem do stworzenia własnych reguł i zasad rodzinnych, które pozwolą wypracować ścieżkę rozwoju biznesu w kolejnych pokoleniach. 

Zachęcamy do pobrania fragmentu publikacji, w której Piotr Andrzejczak, Joanna Wierzejska, Jakub Wieszczeczyński oraz Grzegorz Sprawka omawiają, dlaczego warto rozważyć założenie fundacji rodzinnej. Nasi eksperci wyjaśniają:

  • w jaki sposób fundacja może stać się elementem planowania podatkowego?
  • czy fundacja rodzinna zabezpiecza wniesiony kapitał przed uszczupleniem?
  • czy po wniesieni majątku do fundacji fundator może zmienić plany?
  • czy warto ustanowić fundację rodzinną w testamencie?

Publikacja zawiera również pełną ustawę z dn. 26 stycznia 2023 roku, wraz z odpowiedziami na najczęściej zadawane przez przedsiębiorców pytania. 

Aby pobrać fragment publikacji prosimy kliknąć w link. 

Całą publikację można kupić bezpośrednio poprzez stronę wydawcy.

Bądź na bieżąco z DZP