Gdzie znajdę przystępnie podane, różnorodne informacje prawne?

Centrum prasowe DZP.

Partnerstwo dla lokalnych przedsięwzięć

20.03.2017

Autorzy:
Magdalena Zabłocka

Magdalena Zabłocka: Prywatny kapitał może pomóc sfinansować samorządowe inwestycje.

Do konsultacji publicznych trafił właśnie projekt nowelizacji ustawy o partnerstwie publiczno-prywatnym. To wynik zapowiedzianego w „Strategii na rzecz odpowiedzialnego rozwoju" przeglądu prawa w dziedzinie partnerstwa publiczno-prywatnego i jednym z elementów „Polityki rządu w zakresie rozwoju partnerstwa publiczno-prywatnego". Jak można ocenić zaproponowane w nim zmiany?

Proponowane zmiany należy ocenić pozytywnie, jako próbę wyeliminowania części problemów, które praktycy PPP (zarówno ze strony publicznej, jak i prywatnej) wskazywali jako bariery w rozwoju projektów PPP. System prawny staje się coraz bardziej skomplikowany, inflacja ustaw, regulacji, zarówno na poziomie prawa unijnego, jak i krajowego, prowadzi często do braku spójności pomiędzy poszczególnymi rozwiązaniami. Co więcej, tryb pracy, którego celem jest rozwiązanie problemów bieżących, często nie pozwala na całościowe i systemowe spojrzenie.

Pełną treść wywiadu Michała Cyrankiewicza z Magdaleną Zabłocką znajdą Państwo na stronie http://www.rp.pl/Zadania/303209965-PPP-dla-lokalnych-przedsiewziec.html#ap-1

Źródło: Rzeczpospolita, 20 marca 2017

Bądź na bieżąco z DZP