Gdzie znajdę przystępnie podane, różnorodne informacje prawne?

Centrum prasowe DZP.

FRSiH: Polskie firmy mięsne gotowe do przejęć zagranicznych

21.10.2016

Autorzy:
Robert Niczyporuk

Robert Niczyporuk, radca prawny, adwokat, partner w Praktyce Prawa Spółek, Fuzji i Przejęć w kancelarii Domański, Zakrzewski, Palinka, podkreślił w trakcie debaty "Przemysł mięsny – kluczowe przewagi polskich producentów mięsa i wędlin", że polskie firmy z branży mięsnej gotowe są do akwizycji na zagranicznych rynkach.

- Jesteśmy bardzo dobrzy w eksporcie niektórych rodzajów mięs. Szczególnie w zakresie drobiu, gdzie polska jest największym producentem w Europie, takie potencjały [do przejęć zagranicznych - red.] są. Nie wiem, które lokalizacje są najbardziej atrakcyjne, ale myślę, że te, w których sprzedajemy najwięcej mięsa - mówił Niczyporuk.

Prawnik podkreślił także, że zachodnie rynki są bardziej skonsolidowane, a przez to mniej konkurencyjne niż nasz rynek.

Naszym firmom i naszym przedsiębiorcom bardzo chce się rozwijać i ciężko pracować. Patrząc na pierwsze jaskółki akwizycji zagranicznych polskich przedsiębiorców można powiedzieć, że generalnie okazały się one sukcesem. To jest trudny proces. Zderzenie kultur. To jest obcy rynek i obce zwyczaje. No ale też inne wyceny. Tam oczekiwania są bardziej rozsądne niż u nas - przekonywał Robert Niczyporuk w trakcie IX Forum Rynku Spożywczego i Handlu.

Pełna treść artykułu jest dostepna na stronie http://www.portalspozywczy.pl/mieso/wiadomosci/frsih-polskie-firmy-miesne-gotowe-do-przejec-zagranicznych,135916.html 

Źródło: www.portalspozywczy.pl, 21 października 2016 

Bądź na bieżąco z DZP