02.10.2017
Autorzy:
Praktyki:
Specjalizacje:
Pesa nie przedłużyła ważności wadium do oferty na dostawę tramwajów dla Krakowie. Zamawiający traci wyłącznie instrument nacisku, którym mógłby "zmotywować" wykonawcę do zawarcia umowy.
Pesa nie przedłużyła ważności wadium do swojej oferty na dostawy do 50 tramwajów w Krakowie. Zamawiający traci wyłącznie instrument nacisku, którym mógłby „zmotywować” wykonawcę do zawarcia umowy. Nie oznacza to jednak, że umowa nie może zostać skutecznie zawarta.
W zeszłym tygodniu pojawiła się informacja o wycofaniu przez Pesę wadium w przetargu na dostawy 35 nowych tramwajów dla Krakowa z opcją na kolejne 15 pojazdów. Według części przekazów medialnych producent miał zrezygnować z podpisania umowy. Nieprzedłużanie ważności wadium nie jest jednak tożsame z nieprzedłużaniem ważności oferty.
Pełna treść artykułu jest dostępna na stronie: http://www.transport-publiczny.pl/wiadomosci/krakow-brak-wadium-nie-stanowi-przeszkody-do-umowy-z-pesa-56421.html
Źródło: www.transportpubliczny.pl, 2 października 2017