Co zmieni specustawa dla inwestorów i samorządów?

W #RZECZoPRAWIE gościem Jolanty Ojczyk był Jerzy Sawicki, który opowiadał o projekcie tzw. ustawy inwestycyjnej i nowej instytucji - obszarach zorganizowanego inwestowania.

Co zmieni specustawa dla inwestorów i samorządów?

17.10.2017

Ministerstwo Infrastruktury przygotowało specustawę inwestycyjną. Ma ona ułatwić przygotowanie inwestycji. Na ten temat Jolanta Ojczyk rozmawiała we wtorkowym programie #RZECZoPRAWIE z Jerzym Sawickim, radcą prawnym z kancelarii Domański Zakrzewski Palinka.

Zdaniem eksperta specustawa przyspieszy inwestycje, ale nie wszystkie. - Ułatwi życie inwestorom na terenach zurbanizowanych - stwierdził Sawicki.

- Przełomem jest to, że przenosi ona partnerstwo publiczno-prywatne już na etap przygotowania inwestycji. Dzięki tzw. obszarom zintegrowanego inwestowania (OZI) będzie można zachęcić strony do współpracy na etapie planowania, a wręcz obarczyć partnera prywatnego przygotowaniem konkretnego planu regulacyjnego - wskazał ekspert.

Zapis rozmowy jest dostępny na stronie: http://www.rp.pl/RZECZoPRAWIE/171018998-Jerzy-Sawicki---Co-zmieni-specustawa-dla-inwestorow-i-samorzadow.html 

Źródło: #RZECZoPRAWIE, www.rp.pl, 17 października 2017

Bądź na bieżąco z DZP