Gdzie znajdę przystępnie podane, różnorodne informacje prawne?

Centrum prasowe DZP.

Jakie zmiany w Specjalnych Strefach Ekonomicznych?

19.09.2017

Autorzy:
Anna Glapa

Ministerstwo Rozwoju zamierza wkrótce rozpocząć procedurę uzgodnieniową nowej ustawy, dotyczącej systemu wspierania inwestycji w oparciu o Specjalne Strefy Ekonomiczne. Ma ona zastąpić dawne uregulowania.

Harmonogram prac nad nowelizacją przewiduje wejście w życie nowej ustawy z początkiem roku 2018. Inwestycje w starych strefach będą realizowane do 2026 roku, Projekt ustawy nie został jeszcze udostępniony, więc szczegóły nie są znane.

Ale co nieco już wiemy 
W zarysie wiadomo już jednak jakie będą największe zmiany. Obszar inwestowania przy zastosowaniu nowych przepisów o Specjalnych Strefach Ekonomicznych ma objąć całą Polskę.  - Takie rozwiązanie należy ocenić pozytywnie. Pozwoli ono uprościć przedsiębiorcom uzyskanie  wsparcia przy inwestowaniu - zauważa Anna Glapa, partner w Kancelarii Domański Zakrzewski Palinka Spółka Komandytowa. Będzie to w jakim stopniu usankcjonowanie dotychczasowej praktyki. Ekspertka przypomina, że często odchodzono od pierwotnych granic stref ekonomicznych, poszerzając ich obszar. Tereny, gdzie inwestowano pod szyldem tej samej strefy, dzieliła nieraz bardzo duża  odległość. Wiązało  się to z uciążliwym procesem zmiany granic  danej strefy i wydłużało czas uzyskania  przez przedsiębiorcę zezwolenia na rozpoczęcie działalności.

Pełna treść artykułu jest dostępna na stronie: http://www.polskieradio.pl/42/273/Artykul/1859123,Jakie-zmiany-w-Specjalnych-Strefach-Ekonomicznych 

Źródło: www.polskieradio.pl, 19 września 2017 

Bądź na bieżąco z DZP