Anna Glapa

Partner

vcard +48 22 557 76 83     anna.glapa@dzp.pl
  • Specjalizuje się przede wszystkim w zakresie pomocy publicznej, funduszy unijnych oraz innych form wsparcia publicznego.
  • Doradza przedsiębiorstwom w sektorze transportowym (w ramach transportu kolejowego, lotniczego, lokalnego transportu zbiorowego) w sprawach związanych ze świadczeniem usług, infrastruktury oraz przy projektach dotyczących środków transportu.
  • Współpracuje z największymi operatorami przewozów pasażerskich na rynku polskim.
  • Doradza także przy realizacji projektów infrastrukturalnych i pracuje m.in. nad optymalnymi strukturami realizacji projektów, pod kątem możliwych do zastosowania instrumentów/form prawnych oraz źródeł finansowania (m.in. wykorzystania dostępnego wsparcia publicznego).
  • Członek Okręgowej Izby Adwokackiej w Warszawie.

artykuły powiązane

VIII Kongres Kolejowy

Konferencja | 07.11.2018

Jest to największe i najbardziej prestiżowe wydarzenie konferencyjne w branży transportu szynowego organizowane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR.

cały tekst

Polish investment zone - new investment opportunities for foreign investors

Konferencja | 10.10.2018

We would like to invite you to a seminar prepared specially for Japanese investors interested in investment in Poland.

cały tekst

Polska strefa inwestycji – nowe możliwości inwestycyjne

Konferencja | 03.10.2018

W ostatnim czasie zmieniły się zasady wspieranie inwestorów. Serdecznie zapraszamy na spotkanie, w trakcie którego nasi eksperci omówią nowe rozwiązania.

cały tekst

Tauron Polska Energia S.A. tworzy dwa fundusze CVC

DZP doradza | 13.06.2018

13 czerwca Tauron podpisał dwie umowy inwestycyjne, kreujące fundusze inwestycyjne typu corporate venture capital. Nasza kancelaria była doradcą prawnym w tym projekcie.

cały tekst

Zmiany w zasadach wspierania nowych inwestycji

Alert | 10.05.2018

Coraz więcej wiadomo o systemie wsparcia zastępującym specjalne strefy ekonomiczne. Projekt ustawy o wspieraniu nowych inwestycji wszedł w kolejną fazę.

cały tekst

Anna Glapa: Cała Polska specjalną strefą

Publikacja | 14.12.2017

Wsparcie w postaci zwolnienia z podatku uzyskają przedsiębiorcy na terenie całego kraju, a nie tylko w wybranych lokalizacjach – zauważa Anna Glapa, partner w Praktyce Infrastruktury i Energetyki DZP.

cały tekst

VII edycja Kongresu Kolejowego - Warszawa 2017

Konferencja | 23.11.2017

23 listopada w Warszawie odbędzie się VII edycja Kongresu Kolejowego, którego DZP jest partnerem merytorycznym. W spotkaniu udział wezmą Marcin Krakowiak i Anna Glapa.

cały tekst

Zmiany w zasadach wspierania nowych inwestycji

Alert | 23.11.2017

20 października br. Ministerstwo Rozwoju i Finansów opublikowało projekt ustawy o zasadach wspierania nowych inwestycji. Projektowana regulacja odpowiada na problemy dotykające inwestorów.

cały tekst

IV edycja Kongresu Rozwoju Transportu

Konferencja | 06.11.2017

6 listopada w Łodzi odbędzie się Kongres Rozwoju Transportu. Tegoroczna, czwarta już edycja, odbywa się pod hasłem przewodnim „Centralny Port Komunikacyjny(m) sercem Polski?”.

cały tekst

VI edycja Kongresu Transportu Publicznego

Konferencja | 12.10.2017

W dniach 12-13 października odbędzie się Kongres Transportu Publicznego. W spotkaniu udział weźmie Anna Glapa, która wystąpi w panelu dotyczącym źródeł finansowania ekomobilności.

cały tekst

Jakie zmiany w Specjalnych Strefach Ekonomicznych?

Publikacja | 19.09.2017

Ministerstwo Rozwoju zamierza wkrótce rozpocząć procedurę uzgodnieniową nowej ustawy, dotyczącej systemu wspierania inwestycji w oparciu o SSE. Ma ona zastąpić dawne uregulowania.

cały tekst

5 prawników dołącza do grona Partnerów DZP

Aktualność | 03.07.2017

Miło nam poinformować, że 1 lipca 2017 roku, 5 prawników od lat związanych z naszą kancelarią, dołączyło do grona Partnerów. Przemku, Aniu, Agato, Pawle i José Luis - gratulujemy!

cały tekst

Decyzję gminy o zamówieniu in-house należy uzasadnić

Publikacja | 15.05.2017

Prawo zamówień publicznych powinno być postrzegane jako narzędzie do realizacji zadań publicznych, dla których nadrzędnym celem powinno być efektywne i racjonalne wydatkowanie środków publicznych.

cały tekst

Konferencja "IV Pakiet Kolejowy. Zmiany w prawie europejskim"

Konferencja | 20.04.2017

20 kwietnia odbędzie się konferencja pt. "IV Pakiet Kolejowy. Zmiany w prawie europejskim i wyzwania przed polskim sektorem kolejowym". W spotkaniu weźmie udział Marcin Krakowiak i Anna Glapa.

cały tekst

Kolejna edycja Kongresu Kolejowego w Gdańsku

Konferencja | 22.11.2016

W dniach 22- 23 listopada odbędzie się VI Kongres Kolejowy. Nasza kancelaria jest Partnerem Merytorycznym tego wydarzenia a Marcin Krakowiak i Anna Glapa wezmą w nim udział.

cały tekst

Angielskie tłumaczenie "Prawa zamówień publicznych" dostępne na rynku

Aktualność | 15.01.2013

Pojawiło się tłumaczenie Prawa zamówień publicznych przygotowane przez ekspertów z naszej kancelarii we współpracy z wydawnictwem C.H. Beck.

cały tekst

Czym jest rekompensata z tytułu świadczenia usług publicznych w transporcie zbiorowym?

Publikacja | 30.04.2012

Podstawowym elementem umów o świadczenie usług publicznych, zawieranych w oparciu o rozporządzenie 1370/2007 (dalej: „rozporządzenie” ) i ustawę o transporcie publicznym (dalej: „ustawa” ) jest rekompensata. Czym jest? W jakiej wysokości powinna zostać ustalona? W jakiej formie przekazywana?

cały tekst

Przystanki i dworce- nowe regulacje prawne

Publikacja | 20.07.2011

Ustawa z dnia 16 grudnia 2010 r. o publicznym transporcie zbiorowym („Ustawa”) wprowadza nowe regulacje w zakresie utrzymania, zarządzania oraz dostępu do przystanków komunikacyjnych i dworców przez operatorów (podmioty świadczące usługi publiczne w oparciu o umowy o świadczenie usług publicznych) oraz przewoźników (wykonujących usługi na zasadach komercyjnych).

cały tekst