Gdzie znajdę przystępnie podane, różnorodne informacje prawne?

Centrum prasowe DZP.

Magdalena Zabłocka o lotnisku w gminie Baranów

22.09.2017

Autorzy:
Magdalena Zabłocka

W piątkowym programie #RZECZoPRAWIE gościem Anny Wojdy była Magdalena Zabłocka - radca prawny z kancelarii Domański Zakrzewski Palinka. Mówiła o inwestycji w budowę Centralnego Portu Komunikacyjnego w gminie Baranów, którą mogą sparaliżować przepisy prawne.

Realizacja dużych kapitałochłonnych inwestycji nie jest prosta i to nie tylko ze względu na przepisy prawne.

- Mam dużo sympatii do zmian, które towarzyszą uproszczeniu procedur administracyjnych czy w procesie inwestycyjnym - mówiła ekspertka.

Zabłocka podkreśliła, że przy tak dużej skali inwestycji przepisy powinny zostać uproszczone.

- Pytanie jest inne, co zrobimy z przedpolem do takiej inwestycji? Trzeba się zastanowić jaka będzie struktura jej realizacji, kto ją sfinansuje, kto nią będzie zarządzał i czy środki publiczne będą zaangażowane. Ten szereg pytań może wpłynąć na harmonogram decyzji inwestycyjnych - mówiła radca.

Według ekspertki zarówno w strategiach rządowych i w działaniach ministerstwa rozwoju bardzo duży nacisk kładzie się na rozwój partnerstwa publiczno-prywatnego.

- Tu można sprawdzić, czy ta inwestycja jest rynkowa, czy znajdą się przedsiębiorcy, którzy będą nią zainteresowane - powiedziała.

- Ustawa może wyeliminować pewne bariery administracyjne, ale nie zlikwidujemy nią VAT-u - dodała.

Wywiad Anny Wojdy z Magdaleną Zabłocką - jest dostępny na stronie: http://www.rp.pl/Administracja/170929643-RZECZoPRAWIE-Magdalena-Zablocka-o-lotnisku-w-gminie-Baranow.html/#ap-1 

Źródło: #RZECZoPRAWIE, www.rp.pl, 22 września 2017

Bądź na bieżąco z DZP