Gdzie znajdę przystępnie podane, różnorodne informacje prawne?

Centrum prasowe DZP.

Polsat News - Zakaz handlu nie dla wszystkich

14.03.2018

Autorzy:
Michał Czarnuch

Miniona niedziela była pierwszą niedzielą wolną od handlu. W piątek, Michał Czarnuch, partner w praktyce Life Sciences wypowiedział się w sprawie wyjątków określonych w nowej ustawie.

Obowiązująca od 1. marca br. ustawa o zakazie handlu w niedziele i święta ogranicza możliwość prowadzenia handlu oraz czynności z nim związanych w niedziele i święta. W praktyce oznacza to, że w niedziele zamknięte zostaną placówki handlowe (definiowane w ustawie jako m.in. domy towarowe, sklepy, stragany, stoiska, hurtownie), co jest sporą zmianą dla polskiego konsumenta, który przywykł do niedzielnych zakupów.

W piątek, w programie Polsat News, pojawiła się wypowiedź Michała Czarnucha w sprawie wyjątków od obowiązującego zakazu handlu. Najważniejszym z nich będzie wyjątek umożliwiający prowadzenie handlu przez właściciela placówki, o ile działa osobiście, we własnym imieniu i na własny rachunek. W praktyce oznacza to, że działalność będą mogły prowadzić m.in. osiedlowe sklepiki. Będzie to możliwe tak długo, jak powierzchnia sklepu będzie umożliwiać jego obsługę przez jedną osobę.

Michał Czarnuch odniósł się również do innych wyjątków określonych w ustawie – takich jak kwiaciarnie, cukiernie czy kioski.

Zapraszamy do obejrzenia całej wypowiedzi:

Bądź na bieżąco z DZP