Gdzie znajdę przystępnie podane, różnorodne informacje prawne?

Centrum prasowe DZP.

Postępowania jednostopniowe – czy będzie krócej?

20.02.2017

Autorzy:
Michał Wojciechowski
Michał Gajdek

Już od dłuższego czasu pojawiały się zapowiedzi Ministerstwa Infrastruktury i Budownictwa, zgodnie z którymi nowo ogłaszane postępowania o udzielenie zamówienia publicznego na budowę dróg prowadzone miały być w trybie przetargu nieograniczonego, czyli jako postępowania jednoetapowe. Znalazły one potwierdzenie w przypadku przetargów na dwa odcinki S61 Via Baltica, ogłoszonych przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad na początku lutego. Skąd ta zmiana i co ona będzie oznaczać w praktyce? – zastanawiają się eksperci Kancelarii DZP.

Formuła przetargu nieograniczonego stanowi zasadniczą zmianę w podejściu do prowadzenia tego typu postępowań. Dotychczas, zwłaszcza przy dużych projektach infrastrukturalnych, preferowano postępowania wieloetapowe (najpierw kwalifikacja wykonawców, potem złożenie ofert wyłącznie przez tych uprzednio wyselekcjonowanych), oparte najczęściej o tryb przetargu ograniczonego.

Cały artykuł dostępny pod linikiem http://www.rynekinfrastruktury.pl/wiadomosci/drogi/postepowania-jednostopniowe--czy-bedzie-krocej---57404.html

Źródło: www.rynekinfrastruktury.pl

Bądź na bieżąco z DZP