Jak pracuje mój partner prawny?

Aktualności.

Małgorzata Wilińska pokieruje nowym działem w DZP

05.05.2016

Z przyjemnością informujemy, że z początkiem maja w ramach Praktyki IP&TMT prowadzonej przez dr Aleksandrę Auleytner, utworzyliśmy w DZP Dział Badań i Rozwoju zajmujący się doradztwem w zakresie komercjalizacji badań naukowych i prac rozwojowych oraz transferu technologii. W ramach tegoż zepołu dołączyli do nas dr Małgorzata Wilińska, Counsel, która została Szefem Działu B&R, oraz Łukasz Górecki, Associate.

Małgorzata Wilińska, jest doktorem nauk prawnych, radcą prawnym oraz wykładowcą na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego i w Szkole Głównej Handlowej. Współorganizuje studia podyplomowe "Zarządzanie Transferem Technologii" na SGH. Jej rozprawa doktorska pt. "Wykorzystanie systemów ekspertowych w procesach stosowania prawa" dotyczyła wykorzystania narzędzi sztucznej inteligencji, w tym sieci neuronowych, w procesach stosowania prawa i wspomagania pracy prawnika. Jest ekspertem Narodowego Centrum Badań i Rozwoju w zakresie R&D. Specjalizuje się w zagadnieniach dotyczących B&R oraz ochronie danych osobowych i doradza wiodącym polskim instytutom naukowym, instytutom PAN oraz uczelniom wyższym i przedsiębiorstwom.

Łukasz Górecki, aplikant adwokacki, absolwent Wydziału Prawa i Administracji UW i podyplomowych studiów "Zarządzanie Transferem Technologii" prowadzonych w Instytucie Zarządzania, Kolegium Zarządzania i Finansów Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie. W swojej praktyce zawodowej zajmuje się zagadnieniami związanymi z B&R. W zakresie komercjalizacji współpracował z wiodącymi instytutami naukowymi oraz funduszami inwestycyjnymi.

 

Bądź na bieżąco z DZP