Jak pracuje mój partner prawny?

Aktualności.

Wywiad z Hanną Gajewską-Kraczkowską na łamach książki „Adwokaci”

05.05.2021

Nakładem wydawnictwa Melanż ukazała się książka Doroty Kowalskiej pt. „Adwokaci”. Publikacja to zbiór wywiadów z uznanymi polskimi adwokatami, którzy opowiedzieli autorce zarówno o swoich najważniejszych, najbardziej medialnych sprawach, jak i o tych które prowadzą na co dzień, kiedy stoją u boku zwykłych ludzi w walce o sprawiedliwość.

„Każdy ma prawo do obrony” – te słowa padają w tej książce najczęściej. Oskarżony, zanim zostanie skazany, jest uznawany za osobę niewinną. Dlatego adwokaci bronią gangsterów, morderców czy osoby znienawidzone przez władzę. Rozmówcy Doroty Kowalskiej byli na sali rozpraw, kiedy sądzono oskarżonych o zabójstwo gen. Marka Papały, Krzysztofa Olewnika, Iwony Cygan, Grzegorza Przemyka.

Jedną z rozmówczyń jest dr Hanna Gajewska-Kraczkowska, Counsel w Praktyce Postępowań Spornych, która przytacza historie ze swojej wieloletniej praktyki oraz dzieli się z autorką refleksjami na temat wykonywania zawodu. W wywiadzie mówi m.in. dlaczego wybrała zawód adwokata, czy prowadzeniu spraw kryminalnych towarzyszą dylematy moralne, czy opinie biegłych zawsze są wiarygodne albo czy kiedykolwiek uważała wyroki w prowadzonych sprawach za niesprawiedliwe.

Fragment rozmowy z Hanną Gajewską-Kraczkowską znajdą Państwo pod linkiem.

W rozmowach oprócz Hanny Gajewskiej-Kraczkowskiej wzięli udział m.in.: Zbigniew Ćwiąkalski, Jacek Dubois, Roman Giertych, Jacek Kondracki, Elżbieta Kosińska-Kozak czy Ireneusz Wilk.

Książkę można nabyć w księgarniach internetowych oraz na stronie wydawnictwa Melanż.

Bądź na bieżąco z DZP