Gdzie będę za dziesięć lat?

Kariera w DZP.

V edycja Stypendium DZP im. prof. Grzegorza Domańskiego

10.08.2022

Rozpoczynamy kolejną, V edycję programu stypendialnego DZP im. prof. Grzegorza Domańskiego. Poprzednie edycje umożliwiły nam poznanie wielu utalentowanych i ambitnych studentów, z których do tej pory wyłoniliśmy 13 Stypendystów.

Konkurs stypendialny skierowany jest do studentów IV-V roku prawa Uniwersytetu Warszawskiego ze średnią ocen z ostatnich dwóch lat przekraczającą 4,5.

Aby dokonać zgłoszenia należy do 31 października 2022 r. przesłać dokumenty zgłoszeniowe wraz z pracą konkursową, przygotowaną na jeden z trzech tematów na adres stypendium@dzp.pl.

Tematy pracy konkursowych:

  • Nadzór Komisji Nadzoru Finansowego nad rynkiem finansowym w kontekście zasady wolności prowadzenia działalności gospodarczej.
  • Czy przepisy Kodeksu postępowania cywilnego realizują prawidłowo model rzetelnego procesu sądowego?
  • Mechanizmy ochrony wierzycieli spółki kapitałowej przewidziane w prawie spółek na przykładzie spółki akcyjnej i prostej spółki akcyjnej.

W finale 10 autorów najlepszych prac odbędzie indywidualne rozmowy z Komisją Stypendialną, która wyłoni 3 Stypendystów.

W roku akademickim 2022/2023 stypendium będzie obowiązywało od stycznia 2023 r. do września 2023 r. W tym okresie Stypendyści będą otrzymywać 2.000 zł netto miesięcznie, a dodatkowo otrzymają możliwość odbycia miesięcznych, płatnych praktyk w naszej kancelarii.

Szczegóły dotyczące konkursu oraz Stypendium można znaleźć w załączonym Regulaminie oraz Załączniku nr 1.

 

Przewodniczący Komisji Stypendialnej:

Józef Palinka

Członkowie Komisji Stypendialnej:

Zofia Bielecka

Maciej Goszczyk

Bartosz Karolczyk

 

Serdecznie zapraszamy do zgłoszeń!

aktualności

Bądź na bieżąco z DZP