Co słychać w DZP?

Nasze aktualne projekty.

Pocztowe e-znaczki zwolnione z podatku VAT

30.05.2017

Autorzy:
Artur Nowak
Jan Czerwiński

Doradzaliśmy Envelo (Poczta Polska Usługi Cyfrowe sp. z o.o.), największej platformie usług pocztowych w Polsce, w sporze interpretacyjnym dotyczącym opodatkowania VAT ich flagowego produktu, tj. sprzedaży e-znaczka, tzw. Neoznaczka.

E-znaczek, to w istocie znaczek, który można nabyć przez Internet i który można ponadto wzbogacić o własną grafikę. Dzięki korzystaniu z e-znaczka, można wysyłać listy w prosty i nowoczesny sposób. Ten innowacyjny na polskim rynku produkt pozwala na szybkie i komfortowe nadanie przesyłki Poczty Polskiej.

Zarówno WSA w Warszawie jak i NSA wydały korzystne dla Envelo rozstrzygnięcia, potwierdzając stanowisko prezentowane przez spółkę - dostawa e-znaczków jest objęta zwolnieniem z VAT, na takich samych zasadach jak dostawa klasycznych znaczków pocztowych. Negatywne stanowisko Ministra Finansów, oparte na twierdzeniu, iż taka sprzedaż, jako usługa elektroniczna, nie może korzystać ze zwolnienia, zostało całkowicie odrzucone, co zostało szeroko omówione w prasie:

Z ramienia DZP klientowi doradzali Jan Czerwiński i Artur Nowak Praktyki Podatkowej.

Bądź na bieżąco z DZP