Jeden z największych przetargów w Europie?

DZP doradzało spółce Tramwaje Warszawskie sp. z o. o. przy zawarciu umowy na dostawę 213 tramwajów

Doradztwo spółce Tramwaje Warszawskie przy obsłudze przetargu na dostawę tramwajów

12.06.2019

Kancelaria DZP doradzała spółce Tramwaje Warszawskie sp. z o. o. przy obsłudze jednego z największych przetargów w Europie w ostatnich latach na dostawę tramwajów.

12 czerwca 2019 roku Zarząd Spółki Tramwaje Warszawskie, w obecności władz Miasta Stołecznego Warszawy podpisał z koreańskim koncernem Hyundai Rotem Company umowę o niebagatelnej wartości ponad 1,8 mld złotych na dostawę 213 tramwajów, czyniąc ją tym samym największą tego typu umową podpisaną w Polsce. Pierwszy pojazd ma pojawić się na warszawskich ulicach już w 2021 roku.

Dostawa jest podzielona na dwa etapy. W pierwszym etapie, Hyundai dostarczy 123 nowoczesnych tramwajów, a w drugim – opcjonalnie 90. Według zapowiedzi producenta, cześć pojazdów będzie produkowana w Polsce. W Polsce zostanie również otwarte centrum koordynujące zamówienia dla rynku europejskiego.

W ramach doradztwa, kancelaria DZP kompleksowo wspierała Klienta w zakresie obsługi postępowania o udzielenie zamówienia publicznego prowadzonego w trybie przetargu nieograniczonego pod nazwą "Dostawa tramwajów jednokierunkowych i dwukierunkowych, wieloczłonowych, całkowicie niskopodłogowych", a także w toku postępowań odwoławczych przed Krajową Izbą Odwoławczą, które miały miejsce w toku postępowania.

Z ramienia DZP klientowi doradzał zespół prawników Praktyki Infrastruktury i Energetyki: Katarzyna Kuźma, Partner oraz Michał Wojciechowski, Senior Associate.

Bądź na bieżąco z DZP