Co słychać w DZP?

Nasze aktualne projekty.

Boehringer Ingelheim pionierem legal design na rynku farmaceutycznym

22.12.2020

Kancelaria DZP wspiera spółkę Boehringer Ingelheim w pracach nad poprawą przejrzystości dokumentów wewnętrznych. Boehringer Ingelheim to jedna z pierwszych firm farmaceutycznych w Polsce, która zdecydowała się na zastosowanie metodologii legal design.

Dzięki wykorzystaniu nowoczesnych narzędzi do badania cech stylistycznych tekstu, zastosowaniu metodyki prostego języka (plain language) oraz przyjaznej formy graficznej, powstał pierwszy projekt nowej umowy. Podobne prace wykonano również dla innych dokumentów wewnętrznych spółki.

Bardzo się cieszę, że sektor farmaceutyczny dostrzega wartość w upraszczaniu języka umów i dokumentacji wewnętrznej z zastosowaniem legal design. Specyficzne regulacje prawne i branżowe nakładają na podmioty działające w tym sektorze dodatkowe obowiązki, przez co umowy są często bardzo obszerne i trudne w odbiorze. Dostosowanie dokumentów do potrzeb biznesowych, spełniając jednocześnie wymogi prawne, ułatwia pracę każdej ze stron – podkreśla Anna Partyka-Opiela, Partner i szef zespołu compliance.

Natomiast Andrzej Bajor, Chief Legal&Compliance Officer, Boehringer Ingelheim wskazuje, iż w upraszczaniu naszych umów i procedur widzimy znaczącą wartość biznesową. Pierwsza zaprezentowana wersja umowy, zmieniona w metodologii legal design, spotkała się z dużym entuzjazmem. Wierzymy, że bardziej przystępna treść dokumentów ulepszy jakość naszych kontaktów zarówno z pracownikami, jak i w szczególności,  ze środowiskiem lekarskim.

Spółka Boehringer Ingelheim należy do międzynarodowej grupy kapitałowej, która znajduje się w ścisłej czołówce firm farmaceutycznych na świecie. Prowadzi prace badawczo-rozwojowe, produkcję i sprzedaż innowacyjnych produktów leczniczych o wysokiej wartości terapeutycznej, przeznaczonych do stosowania w medycynie i weterynarii.

Bądź na bieżąco z DZP