Co słychać w DZP?

Nasze aktualne projekty.

DZP doradzało w sprzedaży udziałów Corab

28.12.2020

Autorzy:
Dr Marek Świątkowski
Joanna Wierzejska
Jarosław Konecko
Tomasz Leszczewski
Joanna Fasula

Multidyscyplinarny zespół prawników i doradców podatkowych DZP doradzał sprzedającym: Henrykowi Białemu, Mirosławowi Pingotowi oraz Corab sp. z o.o. w procesie sprzedaży 50% udziałów w kapitale zakładowym spółki Corab na rzecz kupującego: Black Forest SICAV-SIF, spółki inwestycyjnej Michała Sołowowa.

Corab to polska firma działająca w branży fotowoltaicznej, która koncentruje się na dystrybucji sprzętu i produkcji konstrukcji do instalacji fotowoltaicznych.

Transakcja ma pozwolić firmie na rozwinięcie nowych obszarów działalności. W przyszłości spółka ma także stać się inwestorem i deweloperem farm fotowoltaicznych. Rynek fotowoltaiki jest obecnie najprężniej rosnącym segmentem w obszarze odnawialnych źródeł energii w Polsce.

Z ramienia DZP klientowi doradzali - Marek Świątkowski, Partner, oraz Joanna Fasula, Associate, z Praktyki Prawa Spółek, Fuzji i Przejęć, Joanna Wierzejska, Partner i Współzarządzająca Praktyką, oraz Tomasz Leszczewski, Senior Tax Manager, z Praktyki Podatkowej, a także Jarosław Konecko, Counsel z Praktyki IP&TMT.

Bądź na bieżąco z DZP