Co słychać w DZP?

Nasze aktualne projekty.

DZP doradzało w wymianie udziałów pomiędzy W.EG Polska a Kaczmarek Electric

04.03.2021

Multidyscyplinarny zespół prawników DZP doradzał w wymianie udziałów pomiędzy W.EG Polska sp. z o.o. a Kaczmarek Electric S.A. W wyniku transakcji W.EG Polska nabyło 100% akcji w Kaczmarek Electric, a Cezary Kaczmarek, Prezes Zarządu i dotychczasowy akcjonariusz Kaczmarek Electric, objął 40% udziałów w kapitale zakładowym spółki W.EG Polska i dołączył do jej zarządu. Dzięki transakcji typu share swap powstanie jedna z największych sieci dystrybucji artykułów elektrotechnicznych w Polsce.

Nasz klient W.EG Polska jest częścią niemieckiej grupy Würth, która zajmuje się produkcją i obrotem materiałami montażowymi i łącznikowymi oraz hurtową dystrybucją materiałów elektrotechnicznych. Kaczmarek Electric to sieć hurtowni elektrotechnicznych i elektromarketów, która po przejęciu dalej będzie funkcjonować na rynku polskim pod swoją marką.

Doradztwo DZP dla W.EG Polska obejmowało wiodące doradztwo w zakresie M&A, w tym m.in. przeprowadzenie due diligence Kaczmarek Electric, przygotowanie dokumentacji transakcyjnej i korporacyjnej oraz negocjacje. Doradzaliśmy również w procesie uzyskania zgody UOKiK na koncentrację, reprezentując klienta w postępowaniu przed tym organem.

Z ramienia DZP klientowi doradzali Marek Świątkowski, Partner, Filip Krężel, Senior Associate, oraz Joanna Fasula, Associate, z Praktyki Prawa Spółek, Fuzji i Przejęć, a także Jarosław Łukawski, Partner, i Jan Siesicki z zespołu prawa konkurencji.

Bądź na bieżąco z DZP