Co słychać w DZP?

Nasze aktualne projekty.

DZP wspiera twórców przełomowego narzędzia wykorzystującego AI w badaniach ortopedycznych

23.12.2021

Kancelaria DZP, w ramach projektu DZP Future skierowanego do rynku venture capital i startupów, doradzała spin-off Uniwersytetu Warszawskiego – Smarter Diagnosticsw pozyskaniu finansowania w programie Bridge Alfa. Wsparcie DZP obejmowało kompleksową obsługę prawną transakcji po stronie pozyskującej finansowanie spółki.

W ramach finansowania Smarter Diagnostics pozyskał 1,1 mln zł od wyspecjalizowanego w obszarze medtech funduszu Aligo Venture Capital. Dzięki uzyskanym środkom spółka będzie mogła rozwijać stworzone niedawno narzędzie Smarter Achilles MRI wspierające pracę radiologów, co pozwoli zredukować liczbę błędów diagnostycznych. Jak podkreślają lekarze, narzędzie jest skuteczne w prewencyjnym monitorowaniu stanu ścięgien, umożliwia śledzenie procesu leczenia i personalizację rehabilitacji.

Smarter Diagnostics jest startupem powstałym w ramach Uniwersytetu Warszawskiego, który wprowadza na rynek innowacyjne narzędzia i algorytmy do diagnostyki medycznej w obszarze ortopedii  i medycyny sportowej.

Prace w ramach projektu koordynował Maciej Zajda, lider projektu DZP Future, wspierany przez Filipa Lisaka z Praktyki Rynków Kapitałowych i Instytucji Finansowych.

Bądź na bieżąco z DZP