Co słychać w DZP?

Nasze aktualne projekty.

DZP doradzało Wydawnictwu Bauer w zakupie praw do 13 pism krzyżówkowych

01.02.2022

Autorzy:
Julita Zimoch-Tuchołka
Jarosław Konecko
Dr Joanna Schubel
Michał Nita
Katarzyna Kwiek

Kancelaria DZP doradzała Wydawnictwu Bauer przy zakupie od firmy Rozrywka prawa do wydawania trzynastu magazynów krzyżówkowych. Wydawnictwo Bauer będzie nimi zarządzać od 1 lutego 2022 r. Jednym z przejętych pism jest wydawany od niemal 65 lat dwutygodnik „Rozrywka”, którego pierwszy numer ukazał się w 1957 r.

"Rozrywka od wielu dekad wydaje z powodzeniem fantastyczne magazyny krzyżówkowe najwyższej jakości. Dzięki nim wzmocnimy naszą pozycję i poszerzymy ofertę w tym segmencie, pozyskując także nowych czytelników" – skomentował Tomasz Namysł, prezes Wydawnictwa Bauer.

Eksperci kancelarii DZP od lat doradzają Grupie Bauer w transakcjach na rynku polskim. Tym razem nasze doradztwo obejmowało przeprowadzenie badania due diligence, przygotowanie projektów umowy sprzedaży i innych umów związanych z transakcją, a także negocjowanie samej transakcji.

Współpracę po stronie DZP koordynowała Joanna Schubel, Senior Associate, wspierana przez Julitę Zimoch-Tuchołkę i Katarzynę Kwiek z Praktyki Prawa Spółek, Fuzji i Przejęć. W zakresie praw własności intelektualnej klientowi doradzali Jarosław Konecko i Michał Nita z Praktyki IP&TMT.

Bądź na bieżąco z DZP