Co słychać w DZP?

Nasze aktualne projekty.

DZP doradzało Wydawnictwu Bauer w zakupie praw do 13 pism krzyżówkowych

01.02.2022

Kancelaria DZP doradzała Wydawnictwu Bauer przy zakupie od firmy Rozrywka prawa do wydawania trzynastu magazynów krzyżówkowych. Wydawnictwo Bauer będzie nimi zarządzać od 1 lutego 2022 r. Jednym z przejętych pism jest wydawany od niemal 65 lat dwutygodnik „Rozrywka”, którego pierwszy numer ukazał się w 1957 r.

"Rozrywka od wielu dekad wydaje z powodzeniem fantastyczne magazyny krzyżówkowe najwyższej jakości. Dzięki nim wzmocnimy naszą pozycję i poszerzymy ofertę w tym segmencie, pozyskując także nowych czytelników" – skomentował Tomasz Namysł, prezes Wydawnictwa Bauer.

Eksperci kancelarii DZP od lat doradzają Grupie Bauer w transakcjach na rynku polskim. Tym razem nasze doradztwo obejmowało przeprowadzenie badania due diligence, przygotowanie projektów umowy sprzedaży i innych umów związanych z transakcją, a także negocjowanie samej transakcji.

Współpracę po stronie DZP koordynowała Joanna Schubel, Senior Associate, wspierana przez Julitę Zimoch-Tuchołkę i Katarzynę Kwiek z Praktyki Prawa Spółek, Fuzji i Przejęć. W zakresie praw własności intelektualnej klientowi doradzali Jarosław Konecko i Michał Nita z Praktyki IP&TMT.

Bądź na bieżąco z DZP